ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Смерті, похорони й розведення військ — головні військові теми харківських медіа

26.11.2019, 15:38
Олена Лептуга

Із 722 матеріалів лише 19 стосувалися російсько-української війни, що становить 2,63 %. від загальної кількості новин Найбільше цю тематику розкрили АТН.ua і Kharkiv.Today — по 6 статей кожне видання, проте у відсотковому значенні переважає останній сайт із показником 4,4% проти 3% в  АТН.ua. Натомість Город Х узагалі в аналізований період не опублікував жодного тексту про ООС.

Такими стали результати моніторингу Інституту масової інформації. 4 — 8 листопада експерти дослідили п’ять харківських медіа (057.ua, atn.ua, 2day.kh.ua, gx.net.ua, sq.com.ua). Аналізувалася кількість таких матеріалів та розподіл тем у висвітленні військової тематики, а також тональність висвітлення підтеми розведення військ.

З арезультатами моніторингу, 52,63% матеріалів висвітлення ООС стосувалися сводок із лінії розмежування (10 статей). Це були як щоденні звіти (найбільше їх у 057.ua), так і повідомлення про смерть українських бійців.

    sq.com.ua

Удвічі меншою була кількість новин про розведення військ — 5 (26,32%). Тільки журналісти видань АТН.ua і Kharkiv.Today писали на цю тему, варто сказати, максимально нейтрально: “Разведение войск на Донбассе. Фоторепортаж (Kharkiv.Today), Разведение сил возле петровского отложити на сутки (АТН). Як, приміром, тут: «Вооруженные силы Украины готовы сегодня в 12.00 начать разведение сил и средств в районе Петровского, но от российских оккупантов подтверждения об их готовности к отводу пока нет. Об этом на брифинге в городе Часов Яр Бахмутского района Донецкой области сказал командующий операцией Объединенных сил генерал-лейтенант Владимир Кравченко” (АТН.ua).

Однакова кількість статей (по два матеріали) у цей період вийшли про конфліктно-вразливі групи населення (зокрема про поховання бійців) і про висвітлення ситуації у прифронтових населених пунктах.

«В районе проведения операции Объединенных сил на блокпосту «Лисичанск-Горное» умер майор полиции Владимир Стецюк, которому было 47 лет, сообщила в Facebook пресс-служба Министерства внутренних дел. Причину смерти в МВД не называют” (АТН.ua).

«Церемония прощания с погибшим под Авдеевкой харьковчанином Германом Бродниковым пройдет 10 ноября в Чугуеве. Об этом сообщил представитель информационного агентства МОУ Виталий Саранцев”. (sq.com.ua)

Натомість жодне видання не запропонувало новини з непідконтрольних Україні районів та з урегулювання конфлікту. 

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews. 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!
Хочете дізнаватися першими про нові дослідження інституту масової інформації? Підпишіться на розсилку!
Дякуємо за підписку!