ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Про що писали волинські сайти в серпні: дослідження ІМІ

06.09.2022, 09:24
Мая Голуб

У популярних онлайн-медіа Волині найбільше новин про російсько-українську війну та про надзвичайні події і кримінал. Також у медіа є матеріали на соціальну тематику та про волонтерство і допомогу українцям з інших країн. 

Інститут масової інформації провів моніторинг впродовж 8–12 серпня новин на сайтах ІА "Волинські новини", "ВолиньPost", "Волинь24", "Район.in.ua", "Конкурент". Загалом проаналізовано 1059 новин на згаданих сайтах.

Основна мета моніторингу – дізнатися, яка тематика переважає в період воєнного стану. Методологія охопила новини на теми війни, соціальних наслідків війни, волонтерства / активізму, політики, економіки та бізнесу, криміналу та надзвичайних ситуацій, екології, соціальної тематики поза війною, культури, спорту, прав людини, здоров’я та інше. 

Аналіз новин показав, що тема про російсько-українську війну та її наслідки значно переважає інші теми. 44% новин стосувалися теми війни із загальної кількості новин у ЗМІ. Новини щодо війни були не лише про Луцьк та Волинську область, а загалом про всю країну, були й думки експертів з-за кордону.  

Усі волинські сайти написали про те, що Ілля Сметанін, який здав росіянам інформацію про воєнний аеродром у Луцьку, не визнає своєї провини. 

Також онлайн-медіа публікували новини про обстріли території України з РФ та Білорусі, про повітряні тривоги в Україні, про роботу української ППО,  про постраждалих та загиблих через війну. Крім повідомлень про загибель українських воїнів, були й новини про похорони загиблих бійців.

Оскільки Волинська область межує з Білоруссю, то було чимало новин про нарощування російської техніки на території Білорусі. Були й прогнози експертів про те, коли закінчиться активна фаза війни. Зокрема, колишній керівник оборони Миколаївської області та генерал-майор Дмитро Марченко вважає, що до кінця 2022 року може закінчитися активна фаза війни в Україні. 

Про підготовку до нової фази війни в медіа була інформація зі згадуванням переселенців. Зокрема, у новині на сайті "Конкурент" ішлося про те, що "мер Володимира закликав воєнкомів навідуватися у гуртожитки з переселенцями".  

На сайті ІА "Волинські новини" була інформація, що в Україні мобілізують навіть тих, хто не хоче служити. 

Війна, звісно ж, вплинула на інформаційний простір. Деякі медіа формують щоденні дайджести й доповнюють свою стрічку щодня про війну після повномасштабного вторгнення. Наприклад, так робить сайт "Район.in.ua".  

Сайт "Волинь24" відзначився новинами з коментарями астрологів щодо війни в Україні. Наприклад, у новині "Астролог розповів, на яких напрямках війни у серпні буде напружена ситуація". Астролог назвав одне місто, де будуть серйозні бойові дії. Проте така інформація з астрологами може нашкодити, адже в людей може з’явитися паніка, а прогноз може бути неточним. 

Були й корисні новини про появу нового застосунку з мінної безпеки MineFree. Кожен, хто встановить його, матиме можливість переглянути мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території згідно з даними ДСНС.

16% новин із промоніторених було на кримінальну тематику та про надзвичайні події. Тема війни "зайшла" і в кримінальну тематику. Такий приклад є в новині "Житель Хмельниччини пересилав поштою зброю на Волинь". За це чоловіку загрожує від трьох до семи років тюрми. 

На соціальну тематику поза війною було 13,31% новин загальної кількості. Сюди ввійшли новини про пенсійне забезпечення громадян, про можливе підвищення цін на проїзд.  

Про допомогу та волонтерство було 7% загальної кількості новин у ЗМІ. Це були новини здебільшого про передання продуктів на фронт, необхідного обладнання, зброї та автомобілів.  

Про наслідки війни було 4% загальної кількості проаналізованого контенту. Волинські медіа писали не лише про окуповані території, а також про водопостачання та електрику на Сході та Півдні України. Ця тема зачепила і Волинь. Зокрема, про облаштування укриттів у школах до нового навчального року.  У школах Луцька немає бомбосховищ, а є укриття, на які витратять щонайменше 2 млн гривень. Як пише "Район.in.ua", на укриття Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена виділили 800 тисяч гривень.

На тему здоров’я та ковіду поки небагато новин – 3,68% загальної кількості промоніторених. Про економіку й бізнес було 5% загальної кількості новин, про політику та спорт – по 2% новин, про права людини та інше – 0,28%. 

Джинси в період моніторингу не було помічено, проте на сайтах ІА "Волинські новини", "ВолиньPost", "Волинь24", "Конкурент" було декілька випадків неналежно маркованої реклами, яка є комерційною. Такі тексти позначені були знаком зірочки (*) без уточнення, що це реклама.

Liked the article?
Help us be even more cool!