ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Про що писали популярні телеграм-канали Волині в липні

25.08.2023, 10:00
Мая Голуб

Найпопулярніші пабліки Волині в телеграмі, які не пов’язані зі сторінками медіа, – це канали голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка, міського голови Луцька Ігоря Поліщука, канали "Лучани", "Луцьк Today" та "Луцьк Труха"Два перші офіційні, але через те, що в них немає підтверджувальних синіх позначок, як у Facebook чи Twitter, про справжність цих сторінок голова ОДА та мер Луцька писали на своїх офіційних сторінках у Facebook. Три інших анонімні. 

Ядром досліджуваного контенту в цих тг-каналах стали дописи з 10 до 14 липня 2023 року включно. Про що вони пишуть, чи використовують фейки й маніпуляції, публікують рекламу і які мають політичні вподобання, – в огляді.

"Луцьк Труха" (48 054 підписники)

Канал створено 1 серпня 2022 року.

Перша публікація в пабліку з’явилася 2 серпня 2022 року. Всього за період аналізу на каналі опублікували 76 повідомлень. Повідомлення тут бувають неточні й маніпулятивні. Наприклад, як тут: "В Луцьку лише гламурні маршрутки". Адже в Луцьку є наразі лише одна рожева маршрутка. Автобус часто фотографують та знімають у стилі фільму "Barbie".

Скриншот з пабліка "Луцьк Труха""
Скриншот з телеграм-каналу "Луцьк Труха"

Також у пабліку писали про те, що проспект Волі в Луцьку відкрили для руху транспорту після капітального ремонту ще кілька тижнів тому. Проте сам ремонт ще не завершили. Працівники тепер висаджують кущі.

Також були повідомлення про укріплення кордону з Білоруссю. Зокрема, про те, що кордон буде прикритий потужнішим інженерним бар’єром.

Є тут і всеукраїнські новини з посиланням на ЗМІ. Наприклад, про те, що з 11 липня заборонено продавати вейпи та цигарки з будь-якими добавками. 

У пабліку є реклама. Всього впродовж 10–14 липня зʼявилося вісім рекламних повідомлень: супермаркету "Велмарт", онлайн-казино "Космолот", АЗК UPG, АТБ та реклама інших телеграм-каналів. Щодня були рекламні повідомлення про "Космолот". Також у пабліку порівнюють ціни в різних супермаркетах, показують це у вигляді колажу.  

Ще була публікація про блогера-лучанина, який робить алкостріми та збирає гроші в рублях. На цьому пабліку є критика мера Луцька Ігоря Поліщука, зокрема про досі не знесені радянські меморіали в місті.

Скриншот із сайту "Луцьк Труха"

 

Телеграм-канал голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка (36 250 підписників)

Канал створено 1 березня 2022 року.

Скриншот з телеграм-каналу Юрія Погуляйка

Цей канал інформативно повідомляє про початок і завершення повітряних тривог на Волині. За період моніторингу всього було 10 повідомлень (включно з інформацією про початок та відбій тривоги. – Авт.).

12 липня на каналі з’явилося відео голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка про те, що в прикордонних районах Волинської області діють обмеження на відвідування лісів. Це пов’язане з воєнним станом та безпековими заходами поблизу кордону. 

Також на каналі опублікували мінізвіт про минулу позачергову сесію Волинської обласної ради.

У період моніторингу канал писав суто про діяльність голови Волинської ОДА та про повітряні тривоги. Жодної реклами на каналі не було.

Скриншот з телеграм-каналу Юрія Погуляйка 

 

Телеграм-канал Луцького міського голови Ігоря Поліщука (20 246 підписників)

Канал створено 14 березня 2022 року.

Скриншот з телеграм-каналу Ігоря Поліщука

За період аналізу було лише два дописи на сторінці мера Луцька. Одне повідомлення про те, що 14 липня в Луцьку відбулося відкриття музейного простору "Окольний замок" у старому місті. Це новий туристичний об’єкт, створений на базі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: вежі князів Чорторийських з оборонним муром та монастиря єзуїтів із підземеллями.

Скриншот з телеграм-каналу Ігоря Поліщука

Інше повідомлення стосувалося смерті загиблих бійців. Луцький міський голова писав про нові втрати українських військових, які родом з Волині й загинули на війні.

Скриншот зі сторінки Ігоря Поліщука 

Реклами товарів чи чогось іншого на цій сторінці в період моніторингу не було. 

 

Телеграм-канал "Лучани" (20 105 підписників)

Канал створено 6 травня 2019 року. Перша публікація з’явилася 31 травня 2019 року.

На цьому пабліку не вказано, хто його веде, але інші можуть запропонувати свою рекламу чи "новину" для публікації. 

За період аналізу на каналі опублікували 62 повідомлення. Наприклад10 липня  з посиланням на Генштаб ЗСУ тут писали, що на Волинському і Поліському напрямках оперативна ситуація – без суттєвих змін. Також інформували про повітряні тривоги.

Про планове висадження кущів у центрі міста було посилання на фейсбук-сторінку Луцького міського голови Ігоря Поліщука.  

Було й повідомлення про те, що триває судовий процес у справі Іллі Сметаніна. Він здавав ворогу інформацію про Луцький військовий аеродром, який обстріляли росіяни у 2022 році. Паблік посилався на новину ВолиньPost.

Також у пабліку є новина про те, що на Світязі роздають повістки, з поясненням юриста, що це законно. Новину скопійовано із Суспільного.Луцьк.

Скриншот з телеграм-каналу "Лучани"

Є чимало інформації про ДТП та надзвичайні події з посиланням на медіа чи пресслужбу поліції, але не завжди. Крім того, тут публікували відео про водія, який їздив автівкою по берегу озера Світязь. 

За весь період моніторингу в цьому пабліку не було реклами, а також не було і піару політиків. 

 

"Луцьк Today"  (11 552 підписники)

Канал створено 17 травня 2022 року. 

Загалом за період моніторингу в ньому опублікували 13 повідомлень. У дописах ми знайшли маніпуляції, зокрема, про те, що лучани бояться грози більше, ніж повітряних тривог.

Скриншот з телеграм-каналу "Луцьк Today" 

Такий висновок автори зробили зі слів начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Юрія Кирилюка:

"Коли лунає сигнал повітряної тривоги, ми просимо людей, які відпочивають на пляжі чи плавають у воді, залишити місця відпочинку і пройти в укриття. Але люди, як правило, ігнорують повітряну тривогу. Водночас коли наближається гроза, то всі, хто плаває на водоймі, зразу ж вилазять з води. В даному випадку всі чудово розуміють, як небезпечно бути у воді, коли є блискавка".

Однак не можна робити висновок на основі одного чи кількох випадків на пляжі щодо всіх лучан. Це упереджене узагальнення. 

Скриншот із сайту "Волинь#Infa"

Також на сторінці пабліку є інформація про ДТП, часто без посилань на джерела інформації. Читаючи подібні повідомлення, взагалі незрозуміло, чи це інформація з якогось медіа, чи текст інших сайтів. 

Скриншот із сайту "Луцьк Today"

Крім того, на сторінці публікують рекламу певних товарів з контактами продавців. У кінці рекламних повідомлень є хештег з позначкою "реклама". 

Також на цій сторінці була публікація про відкриття траси Луцьк – Львів для проїзду на мості. Зокрема, йдеться про завершення капітального ремонту мосту на дорозі Львів – Радехів – Львів через Західний Буг. У пабліку інформацію скопіювали, але без посилань. Проте в мережі можна знайти підтвердження цієї правдивої інформації, бо інші медіа посилалися на офіційне джерело – Службу автомобільних доріг у Львівській області.

Мая Голуб, регіональна представниця ІМІ у Волинській області 

Liked the article?
Help us be even more cool!