ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Підтримати "воїнів" та "зняти тривожність": з якою метою російські пропагандисти незаконно приїздять на окуповані території?

Росіяни продовжують поширювати свою пропаганду на окупованих територіях, залучаючи до цього співаків, активістів та інших публічних прихильників "русского мира".

Усі вони потрапляють на окуповані території незаконно, адже, згідно з українським законодавством, пункти пропуску на тій ділянці українсько-російського кордону, що пролягає на окупованих територіях, не працюють. Також їх закрито в Криму. Потрапити легально на окуповані території можна лише з боку підконтрольної Україні території, маючи відповідний дозвіл.

Інститут масової інформації промоніторив один з офіційних рупорів угруповання "ЛНР" сайт ЛИЦ та дослідив, хто з них приїздив до окупованого Луганська в лютому, з якою метою та про що заявляли.

3 лютого на сайті з’явилась інформація про те, що "голова Федерації профспілок "ЛНР" Ігор Рябушкін нагородив кореспондента турецького телеканалу TELE1 Окая Депрема "медаллю "За заслуги" II ступеня.

Якоїсь цитати самого "журналіста" на сайті немає. Утім, досить інформації, яку про нього надали на ЛИЦ.

Окай Депрем у травні 2022 року презентував в окупованому Луганську фільм "Ящик Пандоры Украины".

Також його називають "журналістом, політологом, громадським діячем", який із 2014 року працює на Донбасі (тобто систематично порушує правила перетину державного кордону України). Також Депрем був спостерігачем на фейкових виборах "голови "ЛНР" та "депутатів народної ради "ЛНР" у листопаді 2018-го, має "паспорт "ЛНР".

У 2016 році під час пресконференції в Донецьку Депрем заявив, що за два роки роботи не стикався з обмеженнями своєї "журналістської діяльності". Він також стверджував, що в журналістів з інших країн також не виникало перепон у роботі.

16 лютого до міста приїхала численна делегація з РФ – на концерт "з нагоди звільнення міста від німецько-фашистських загарбників".
Учасники делегації – "журналіст", письменник, "воєнкор", начальник відділу музею "Бункер-42" Андрій Крилов; військовий оглядач, телерадіожурналіст, редактор суспільно-політичних програм Сергій Фонтон; авторка-виконавиця, шеф-редакторка програм пропагандистського телеканалу "Спас" Марія Чугреєва; актор театру та кіно, поет, автор-виконавець Олександр Цуркан; композитор, виконавець, лауреат всеросійських конкурсів Олександр Хвацький та музикант, композитор, продюсер Олег Макін.

Мету візиту делегації у двох словах у коментарі підконтрольному угрупованню сайту ЛИЦ визначила Чугреєва – "підтримати воїнів", тобто росіян, які воюють проти України, та незаконні зройні формування угруповання "ЛНР".

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, до міста приїхав російський письменник та блогер Ніколай Старіков.

"Мій приїзд – це один зі способів допомогти, заспокоїти, підтримати, тривожність знизити або зовсім зняти", – цитує Старікова підконтрольне угрупованню "ЛНР" медіа ЛИЦ.

Згадав він і "українсько-американську пропаганду", яка, за його словами, спрямована не на Донбас, а на Москву, де люди нібито "в загальних рисах уявляють, що відбувається на Донбасі".

Пропагандист нагадав, що "основна мета "СВО" (так Росія називає війну проти України) – роззброєння нашої країни, і підкреслив, що це "основна умова для довгострокового миру". А ще він зазначив, що "цієї мети неможливо досягнути без повалення чинної влади в Україні".

Окрім Луганської області Інститут масової інформації фіксував і на інших окупованих територіях незаконний приїзд медійників або публічних людей. Зокрема, 28 лютого Американський телеканал NBC опублікував репортаж з окупованого Росією Криму, де прямо вказується, що журналісти потрапили на півострів з порушенням українського законодавства – через Кримський міст.

Крім того, у лютому група російських пропагандистів під приводом завезення гуманітарної допомоги незаконно приїхала на окуповану територію Луганської області.

Серед тих, хто приїхав під приводом передання гуманітарної допомоги, – заступник голови видавничої ради Російської православної церкви ієромонах Макарій (Комогоров); заступник голови комітету Ради Федерації РФ з економічної політики Костянтин Долгов, письменник, телеведучий каналу "Спас" Павло Астахов; письменник, поет, генеральний директор Міжнародного слов’янського літературного форуму "Золотий витязь" Олександр Орлов та "журналісти" телеканалу "Спас".

Валентина Троян, журналістка Громадського радіо, представниця Інституту масової інформації щодо окупованих територій та Луганської області

Liked the article?
Help us be even more cool!