ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Майже спокійно про вакцини, вакцинування й вакцинованих: моніторинг харківських онлайн-медіа

29.06.2021, 09:41
Олена Лептуга

Частка матеріалів про вакцинацію в харківських онлайн-медіа становить 3%: з 860 тільки 25 статей присвячено цій темі. Такі результати моніторингу ІМІ п’яти найрейтинговіших місцевих медіа – "Об'єктив", SQ, 057.ua, "Вечерний Харьков", "ВГороде.Харьков". Дослідження проходило із 7 до 11 червня включно.

Найбільше писали про очікування вакцин та анонсування відкриття центрів вакцинування – 10 статей (або 40% загальної кількості матеріалів про вакцинацію). Приблизно стільки ж вийшло новин, що стосувалися загальних питань щеплень, – дев'ять статей (36%), зокрема за кордоном. 

Не всі публікації місцевих медіа є нейтральними. З різницею в один день, 7 і 8 червня, "Вечерний Харьков" опублікував дві новини майже ідентичного змісту: "Харьковская область в пятерке худших по темпам проведения вакцинации в Украине" і "Харьковская область – одна из аутсайдеров по темпам вакцинации". Так само в негативному ключі подається матеріал про відкриття центрів вакцинації – "На Харьковщине не торопятся открывать центры вакцинации". Для прикладу: "Об’єктив", навпаки, проанонсував відкриття такого центру за кілька днів – "В эти выходные в Харькове заработает центр массовой вакцинации против COVID-19", 057.ua пише про те, що Харківська область – лідерка з вакцинування освітян, а "ВГороде.Харьков" публікує статтю "В лидерах по темпам: в Харьковской области привились уже больше 70 000 человек". Така різниця в поданні матеріалу пов’язана з тим, що "Вечерний Харьков" джинсує проти теперішньої очільниці регіону Айни Тимчук. Про це свідчать і моніторинги "Infocrime.Харків".

Тему вакцинації як агітацію використав виконувач обов’язків мера Харкова Ігор Терехов. Так, на сайті "ВГороде.Харьков" вийшло його велике інтерв’ю під заголовком "Я буду вакцинироваться": Игорь Терехов рассказал, какой вакциной собирается прививаться от коронавируса". Воно містить такі оціночні судження: 

"В Харькове для медиков было сделано все возможное, сообщил руководитель города. Из городского бюджета в оперативном порядке были выделены средства, Харьков одним из первых в Украине смог купить ИВЛы, кислородные концентраторы и обеспечить запас медикаментов, которые требуют протоколы МОЗа".

Загалом свої тексти харківські журналісти будують переважно або на пресрелізах, або на публікаціях інших медіа. Лише один матеріал є авторським.  

Найбільшу кількість матеріалів опублікувало видання "Вечерний Харьков" – 11, що становить 44% всіх статей цієї тематики й 5,3% публікацій цього медіа. По п’ять матеріалів видали медіагрупа "Об’єктив" і "ВГороде.Харьков". Останній ресурс має частку статей про вакцинування в 4% усіх публікацій за період моніторингу. 057.ua та SQ обмежилися оголошеннями й повідомленнями офіційним перебігом вакцинування. Ці медіа мають по два такі матеріали. 

Олена Лептуга, регіональна представниця ІМІ в Харківській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews.  

Liked the article?
Help us be even more cool!