Українські ЗМІ стануть більш демократичними?
Юрист ІМІ Роман Головенко в ефірі Громадського радіо розповів про наслідки прийняття закону про реформування державних і комунальних засобів масової інформації.
Галина Бабій: Сьогодні Верховна Рада УКраїни прийняла закон про реформування державних і комунальних засобів масової інформації. Що це означатиме для громадян і для працівників ЗМІ?
Роман Головенко: Перш за все, це буде означати, що представники влади виходять з співзасновників газет. І працівникам газет потрібно буде більше підлаштовуватися під ринкові умови. Частина газет вже й так пробують себе у вільній конкуренції через залучення реклами. Але є частина ЗМІ, яка покладаються на фінансування з бюджету.
Громадяни можуть очікувати, що буде менше явного вихваляння влади, матеріалів, які направлені депутатами чи керівниками владних органів.
Галина Бабій: Опоненти кажуть, що зараз є ризик швидкої і недорогої приватизації цих державних цих ЗМІ багатими людьми.
Роман Головенко: Не можу сказати, що більшість цих газет є настільки впливовими і привабливим для приватизації, щоб їх скупили олігархи чи крупні бізнесмени. І навіть, якщо вони це зроблять, то це не додасть їм впливу.
Галина Бабій: Тобто ви це оцінюєте, як позитивний крок у демократичних перетвореннях в нашій державі.
Роман Головенко: Проблема в тому, що є вірогідність того, що багато газет не зможе адаптуватися до ринкових умов. І тут, звичайно, постає питання про підвищення їхньої кваліфікації чи перекваліфікації, щоб люди не опинилися без роботи.
Help us be even more cool!