ІМІ запускає в 10 регіонах медіахаби для підтримки журналістів
В Україні запрацює мережа з 10 журналістських хабів “Медіабаза”, метою якої буде підтримка роботи незалежних медійників у складних умовах.
Хаби відкриваються за підтримки ГО “Інститут масової інформації” та за фінансової підтримки Посольства США в Україні.
Найближчий рік хаби працюватимуть в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Чернігівській та Житомирській областях. Скористатися послугами мережі зможуть як журналісти, що проживають у згаданих регіонах, так і ті, що перебуватимуть там за робочою необхідністю чи навіть просто проїздом.
Хаби будуть ресурсними центрами для журналістів, де вони зможуть узяти в оренду захисне обладнання, попрацювати й передати дані, послухати цікавий тренінг.
“Українські та закордонні медійники мають бути захищені та забезпечені можливістю працювати навіть за найскладніших умов. Такими базовими принципами ми керувалися в Інституті масової інформації, запускаючи спільно з регіональними журналістами мережу ресурсних центрів”, – заявила Оксана Романюк, виконавча директорка ІМІ.
“Ми не ставимо за мету створити десяток ідентичних майданчиків. Кожен регіон має свої особливості, специфічні потреби та вже сформовану медійну спільноту. Відповідно, і хаби підлаштовуватимуть свою роботу під ті реалії, в яких перебувають. Десь потрібніші бронежилети, каски та аптечки, десь опенспейс, куди можна прийти й спокійно попрацювати, а ще десь – куточок з генератором і старлінком, бо в місті постійні перебої зі світлом та інтернетом. Ми плануємо дослухатися до потреб наших колег та підлаштовувати роботу хабу так, щоб бути максимально корисними для журналістів”, – прокоментував старт проєкту координатор всеукраїнської мережі журналістських хабів Павло Лісниченко.
Організація онлайн- та офлайн-тренінгів, інтенсивів, дискусійних майданчиків, налагодження комунікації між медійною спільнотою, владою, силовиками та військовими, надання в користування засобів захисту та професійного обладнання – це далеко не вичерпний перелік завдань, які виконуватимуть хаби в 10 регіонах нашої країни.
“З огляду на перспективи довготривалих відімкнень електроенергії ми плануємо забезпечити медійників місцем, у якому можна буде повноцінно працювати, навіть якщо в згаданих регіонах чи окремих містах не буде світла та інтернету”, – наголосив Павло Лісниченко, координатор проєкту.
Help us be even more cool!