ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні до 30 жовтня триває міжнародний фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки”

02.10.2023, 12:23

В Україні 1 жовтня стартував міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки” 2023, який триватиме до 31 жовтня включно. Про це повідомляє громадська організація “Вікімедіа Україна”.

Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. 

З безпекових міркувань завантажувати можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2023 року (включно). Єдиним винятком є спецномінація “Інтер’єри”, де немає обмежень за датою створення. 

Переможці отримають цінні призи від організаторів - ГО “Вікімедіа Україна”. У конкурсі будуть відзначені автори та авторки 10 найкращих фотографій конкурсу, найкращих фото у кожному з регіонів України, найактивніші учасники та учасниці і переможці спеціальних номінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Серед спецномінацій та відзнак цього року: “Відео”, “Війна руйнує пам'ятки”, “Єврейська спадщина”, “Елементи екстер’єрів”, “Інтер’єри”, “Німецька спадщина”, “Фотоплівка”, “Визначні місця Харкова”.

За результатами першого конкурсного дня української частини конкурсу вже 23 учасники завантажили 518 світлин. Представлено пам'ятки із 20 регіонів України — поки зовсім відсутні роботи з АР Крим, Севастополя, Донецької та Луганської областей.

28 країн вже завершили національні змагання, адже міжнародний етап розпочався 1 вересня — Італія поки лідирує з понад 52 тисячі робіт, побивши рекорд Польщі за кількістю завантажень, який протримався із 2012 року (понад 50 тисяч). 15 країн, серед яких і Україна, будуть змагатися до кінця жовтня. 

За перший день конкурсу Україна вже посіла 19 місце, обігнавши Бельгію та Хорватію за завантаженнями. За попередні роки проведення конкурсу Україна пʼять разів посідала перше місце за кількістю завантажень. 

Всі умови та як взяти участь - тут.

“Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі (2012). Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,9 млн фотографій. 

В Україні конкурс проходить вже 12-й раз, його проводить громадська організація “Вікімедіа Україна”. За попередні роки проведення конкурсу в Україні понад три тисячі учасників та учасниць завантажили 366 тисяч світлин майже 40 тисяч об’єктів культурної спадщини, що становить 41% від загальної кількості.

Liked the article?
Help us be even more cool!