ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Школа етичної журналістики в конфліктних та постконфліктних суспільствах

06.03.2018, 13:04

Координатор проектів ОБСЄ в Україні запрошує практикуючих журналістів, редакторів місцевих видань, а також медіадіячів до участі в «Школі журналістської етики в конфліктних та постконфліктних суспільствах».

Метою школи є посилення обізнаності  українських журналістів та медіа-активістів у питаннях журналістської етики конфліктно-чутливих аспектів медійної роботи, а також щодо ролі медіа у суспільствах із високим рівнем соціальної напруги. Окрім теоретичних занять та експертних дискусій, учасники матимуть змогу отримати нові практичні навички  під час авторських тренінгів та воркшопів.

Програма школи складатиметься з трьох 4-денних навчальних модулів, які будуть проведені у різних містах України (Костянтинівка – 16-19 квітня 2018 року, Ужгород – 4-7 червня 2018 року, Маріуполь – 6-9 серпня 2018 року). Відібрані до участі у школі журналісти  зобов’язуються взяти участь у всіх трьох етапах. Витрати на проїзд, проживання та харчування учасників, а також на роздаткові  матеріали покриваються організаторами.

Серед тем, які включатиме програма Школи: етика як філософський концепт та його співвідношення із журналістською роботою, теорія конфлікту в українському контексті, журналістська етика та стандарти в умовах сучасних медійних реалій, медіаграмотність та критичне мислення, висвітлення соціальних конфліктів та робота журналіста із вразливими групами населення, журналістика в соціальних мережах та кібербезпека, робота з даними та їх візуалізація, громадянська журналістика та активізм тощо.

Під час навчання учасники матимуть можливість не тільки отримати знання із перелічених тем, а й обговорити в групах складні професійні питання з якими стикаються під час роботи.  

Також під час школи заплановані зустрічі з місцевими активістами та лідерами думок, українськими та іноземними журналістами, медіа-експертами та експертами- конфліктологами, групові практичні завдання, проведення дебатів та кіноперегляди.  

Учасники також будуть отримувати завдання для виконання між модулями для закріплення отриманих навичок. Очікується, що результатом роботи стануть матеріали, найкращі з яких будуть опубліковані в провідних виданнях.

Перший модуль програми відбудеться з 16 по 19 квітня у м. Костянтинівка Донецької області.  

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі.

Школа проводиться в рамках проекту «Розвиток конфліктно-чутливої журналістики в Україні»,  який здійснює Координатор проектів ОБСЄ в Україні за підтримки урядів Норвегії, Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Литви.

До участі запрошуються:

  • Практикуючі журналісти (в т.ч. фото- і відеожурналісти) редактори та фрілансери з усіх регіонів України, особливо представники регіональних медіа;
  • Журналісти та медіадіячі, які працюють з соціальними та чутливими темами, а також журналісти, які працюють в конфліктних регіонах України;

Критерії відбору:

  • Підтверджений досвід роботи в українському медіасекторі;
  • Робота з соціально чутливими темами та/або досвід роботи у зонах конфлікту;
  • Готовність обговорювати етично чутливі питання у форматі відкритого діалогу та взаємоповаги.

Очікування від учасників:

  • Відповідальне ставлення та активна участь у заняттях всіх трьох модулів, виконання практичні завдань під час модулів та між ними;
  • Для повноцінної участі у школі, очікується що учасники ознайомляться із підготовчими матеріалами, які будуть їм надані перед кожним модулем.

Необхідні документи для конкурсного відбору учасників:

  • Коротке резюме з переліком посилань на попередні  матеріали, медійні проекти тощо;
  • Мотиваціний лист (максимум одна сторінка);
  • Контакти двох осіб, які могли б надати рекомендацію.

Дедлайн подачі заявок на участь у Школі - 15 березня 2018 року

Прохання надсилати заявки на емейл: [email protected]

Телефон для довідок: +380 632 283 199

Liked the article?
Help us be even more cool!