ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Оголошення трьох грантових конкурсів: Надзвичайна підтримка українського громадянського суспільства, незалежних ЗМІ, незалежних громадських діячів\чок

11.08.2022, 14:37

ПРО ПРОЄКТ ТА ОРГАНІЗАТОРІВ:

 Emergency Support to Ukraine – це регіональний проект, який реалізується ERIM та фінансується Європейським Союзом. Проект спрямований на посилення стійкості та ефективності українського громадянського суспільства, незалежних ЗМІ, незалежних активістів та журналістів. Більше інформації про ERIM, місію, візію, мету та команду, ви можете знайти тут, про проєкт тут

Ми шукаємо організації громадянського суспільства, незалежні ЗМІ, працівників\ць культури, а також незалежних активістів та активісток, які постраждали від війни та потребують підтримки, щоб продовжувати свою роботу. Більше інформації про всіх, кого ми зможемо підтримати, можна знайти тут у Посібник для підготовки проєктних пропозицій

Оголошуємо відразу 3 конкурси, аби могти підтримати усіх, хто потребує якнайшвидше. 

Заохочуємо до участі у грантових конкурсах жінок та дівчат, представників та представниць ЛГБТ+ спільноти, людей з інвалідністю, а також представників та представниць інших вразливих груп. 

ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ: 

 1. Надзвичайна підтримка організацій громадянського суспільства (для: ОГС, незалежних медіа, соціальних підприємств, культурних організацій тощо) для підтримки основних витрат і заходів, включаючи (але не обмежуючись цим):
 • Базові витрати на підтримку/поточні витрати для ОГС та ЗМІ (оренда офісу, обладнання, заробітна плата для команди та інше).
 • Підтримка термінових заходів (створення платформ, моніторинг порушень прав людини, гарячі лінії/кол-центри, надання послуг для ВПО та біженців, але не гуманітарна підтримка).
 • Підтримка ОГС у приймаючих країнах, які підтримують громадянське суспільство у вигнанні чи українських біженців.
 • Гранти на переїзд для переміщення організацій у безпечні місця або для створення центрів.
 • Юридичний супровід.
 • Психосоціальна/анти-вигорання/анти-травматична підтримка для команди.

Важливо відзначити, що план дій проекту може бути гнучким і потенційно переглядатися з вами після відбору, враховуючи швидкі зміни в країні та суспільстві.

Ці гранти спрямовані на підтримку ОГС, але не можуть покривати гуманітарні потреби цільових аудиторій.

Вони також можуть покривати витрати, датовані минулими періодами, починаючи з 25 лютого 2020 року. Наприклад, витрати на оренду офісу або зарплату за березень, квітень, травень і червень тощо. Якщо ви бажаєте подати запит на таку підтримку, вам слід надати повне обґрунтування цього (витратні документи, чеки, квитанції, копії договорів, таке інше). 

Сума підтримки від 5 000 до 25 000 євро.

Підтримка може тривати до 3-12 місяців

 1. Термінова підтримка незалежних активістів\ок, представників\ць громадянського суспільства (для активістів, представників\ць ОГС, журналістів\ок, працівників\ць культури, науковців\ць, тощо) для підтримки базових витрат та активностей, включаючи (але не обмежуючись цим):
 • Грантові проєктні пропозиції на переїзд (візові витрати, проїзд, проживання, оренда житла, тощо)
 • Юридичний супровід, правова допомога
 • Психосоціальна підтримка/ протидія вигоранню/анти-травматична підтримка для активіста\ки, або журналіста\ки

Даними грантами можуть бути відшкодовані минулі витрати з 25 лютого 2020 року, що були здійснені на аналогічні активності, зазначені у перших трьох пунктах. 

Розглядатимуться заявки на суму від 1000 до 5000 євро.

Заохочуємо до участі громадських активістів, журналістів з віддалених територіальних громад, або тих, які знаходяться близько до лінію фронту. Пріоритет надаватиметься організаціям, які ще не отримували підтримки від ERIM. Заявки від політичних або релігійних організацій розглядатися не будуть.

Підтримка може тривати до 3-6 місяців.

 1. Підтримка адвокаційної діяльності (для: ОГС, незалежних ЗМІ, соціальних підприємств, для організацій, які займаються питаннями культури, тощо) для підтримки ініціатив з адвокації та медіа-кампаній, включаючи (але не обмежуючись цим):
 • Медійні кампанії для підвищення обізнаності з якихось питань (наприклад, про військові злочини чи труднощі, з якими стикаються жінки-ВПО, а також закони та правила, які слід змінити, щоб підтримати їх у майбутньому).
 • Просвітницька діяльність в Україні чи приймаючих країнах (наприклад, кінопокази, публічні дискусії, фотовиставки, ярмарки прав людини, тематичні флешмоби, заходи у партнерстві з місцевими ЗМІ, відеоблоги та подкасти, громадські ініціативи, тощо). 
 • Історії успіху активних представників громадянського суспільства, які знаходять шляхи допомоги людям, як їх ідея працює на місцевому рівні, як її можна винести на національний рівень, кращі практики організації взаємодопомоги та підтримки;
 • Моніторингові ініціативи, які надають точну інформацію на місцевому, регіональному та/або національному рівнях про війну в Україні.

Ми заохочуємо співпрацю між ЗМІ та іншими ОГС, а також партнерство між різними організаціями та суб’єктами громадянського суспільства (включно з українськими ОГС/акторами громадянського суспільства та ОГС/акторами громадянського суспільства в приймаючих країнах).

Важливо відзначити, що план дій проекту може бути гнучким і потенційно переглядатися з вами після відбору, враховуючи швидкі зміни в країні та суспільстві. 

Розглядатимуться заявки на суму від 5 000 до 15 000 євро.

Підтримка може тривати до 3-12 місяців.

ЯК ПОДАТИСЯ ДО УЧАСТІ: 

Апліканти мають надіслати відповідну аплікаційну форму українською або англійською мовою на адресу [email protected] з назвою грантового конкурсу у темі електронного листа. 

Завантажте необхідну вам аплікаційну форму за посиланням:

Аплікаційна форма № 1: Надзвичайна підтримка організацій громадянського суспільства

Аплікаційна форма № 2: Надзвичайна термінова підтримка незалежних активістів\ок, представників\ць громадянського суспільства

Аплікаційна форма № 3: Підтримка адвокаційної діяльності 

Заявки будуть оцінюватися на постійній основі. Заявки на перший відбірковий тур необхідно подати до 31 серпня 2022 року.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Щоб отримати додаткову інформацію, ви можете переглянути Посібник для підготовки проєктних пропозицій

Якщо у вас виникли додаткові питання або уточнення, ви можете звернутися до [email protected].

 

Liked the article?
Help us be even more cool!