ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До 8 квітня - прийом заявок на конкурс Freedom House

19.03.2019, 10:40

Freedom House оголошує конкурс серед аналітиків, незалежних оглядачів та експертів у сфері медіа та прав людини, які вивчають досвід України, для написання огляду на тему “Викривачі, розслідувальна журналістика та їхня роль для демократії”, повідомляється на сайті ГУРТ.

З 2014 Україна, незважаючи на захоплення частини суверенної території Росією та конфлікт, який триває на Сході країни, втілила ряд позитивних реформ у секторі публічного адміністрування, медіа та оборони з метою побороти корупцію, підвищити прозорість та ефективний контроль з боку громадськості за процесом прийняття рішень в органах влади.

Викривачі, журналісти-розслідувачі та громадські активісти відіграли ключову роль у поширенні інформації суспільного значення про випадки порушень у сфері прав людини, в управлінні на місцевому та національному рівнях та відмивання коштів, що у свою чергу сприяло очищенню органів влади та розвитку практики “доброго врядування”. За їх прагнення встановити справедливість вони часто стикаються з переслідуваннями, погрозами, тиском та кібербулінгом, які часто залишаються без належної відповіді.

Мета цього аналізу - описати роль викривачів та журналістів-розслідувачів у посиленні громадського контролю та демократичного розвитку, а також форми тиску, з якими вони стикаються в Україні.

Умови

Заявки на написання такого огляду прийматимуться до 8 квітня. Надсилати резюме та короткий опис (до 200 слів) з основною ідеєю та аргументами, які ви пропонуєте розкрити у фінальному тексті англійською або українською мовами на адресу ukraine@freedomhouse.org.

Організація Freedom House спільно з експертами з партнерських організацій “Інститут Масової Інформації”, “Платформа Прав Людини” та Центру прав людини “Зміна” визначить та повідомить переможця до 15 квітня.

Перший чорновий варіант аналізу (обсягом 2,500-3000 слів) має бути підготовлено до 15 травня. Сума пропонованого гонорару - $200.

Дослідник або дослідниця, якого/яку буде обрано в результаті конкурсу, матиме дорадчу підтримку у процесі роботи над цим аналізом.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!
Хочете дізнаватися першими про нові дослідження інституту масової інформації? Підпишіться на розсилку!
Дякуємо за підписку!