ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 31 липня - приймання робіт на фотоконкурс "Вікі любить Землю"

19.07.2023, 10:52

Громадська організація “Вікімедіа Україна” запрошує професійних фотографів та аматорів до участі в міжнародному конкурсі фотографій пам’яток природи “Вікі любить Землю” – 2023.

Приймання заявок триває до 31  липня. Метою проєкту є зібрати якісні світлини об’єктів природно-заповідного фонду для ілюстрування статей у Вікіпедії.

З міркувань безпеки учасників та учасниць до участі у фотоконкурсі приймаються лише фотографії, що були зроблені до 23 лютого 2022 року (включно). Цьогоріч мінімальна роздільна здатність фотографій, які приймаються на конкурс, становить 2 Мп. Також можна завантажувати відео, на яких зображені пам’ятки природи.

Конкурс має дві основні номінації: “кількісна” та “якісна”. У першій будуть відзначені учасники, що сфотографують найбільше пам’яток природи, а у межах другої журі обере найкраще фото кожного з регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих світлин України. 

Усі призери та призерки фотоконкурсу “Вікі любить Землю” 2023 отримають цінні призи від громадської організації “Вікімедіа Україна”, яка проводить конкурс в Україні. 15 найкращих світлин представлять Україну на міжнародному етапі фотоконкурсу у двох категоріях: макрофото та пейзажні світлини.

Завантажувати можна лише власні світлини, які відповідають правилам. Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу.

“Сьогодні українська природа переживає складні часи через техногенні катастрофи, спричинені державою-терористом, як-от нещодавнє знищення Каховської ГЕС. Через російську агресію багато природоохоронних територій нині пошкоджені, заміновані чи перебувають під тимчасовою окупацією. Конкурс “Вікі любить Землю” у 2023 році має на меті зібрати якомога більше архівних світлин української природи, які стануть у пригоді при оцінюванні масштабів втрат та під час відновлення обʼєктів природно-заповідного фонду України”, — розповів член організаційного комітету “Вікі любить Землю” Євген Букет. 

Фотоконкурс “Вікі любить Землю” (Wiki Loves Earth) — найбільший у світі фотоконкурс пам’яток природної спадщини. Він зародився в Україні у 2013 році, а з 2014 року став міжнародним. У 2022 році у конкурсі взяла участь рекордна кількість країн — 39. В Україні цей фотоконкурс відбудеться вдесяте. Минулоріч через повномасштабну агресію Росії проти України та потенційну небезпеку для учасників та учасниць,  організатори відмовилися від проведення конкурсу.

Liked the article?
Help us be even more cool!