ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До 26 червня - Фонд Thomson Reuters оголошує набір журналістів на навчальну програму “COVID-19 HUB”

12.06.2020, 12:33

Фонд Thomson Reuters запрошує журналістів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України подати заявки на участь в інтенсивній 12-тижневій навчальній онлайн-програмі “COVID-19 HUB”. 

Головною метою програми є надати теоретичні знання і практичні навички журналістів з всебічного висвітлення спалаху коронавірусної інфекції та наслідків пандемії.

Навчальний курс буде сфокусований на практичне застосування отриманих знань, а також на детальну роботу над помилками під час збору інформації, написання та оформлення матеріалу. Учасники будуть зустрічатися один раз на тиждень для 90-хвилинного онлайн майстер-класу або зустрічі з експертами, а також один раз на два тижні для 90-хвилинного практичного онлайн-семінару з ментором в групах по 5 учасників. Від усіх учасників програми під час курсу очікується написання 2-3 матеріалів за підтримки менторів.

Програма проєкту включатиме такі модулі:

 • Як висвітлювати кризу в редакційному плані (серед іншого - типи матеріалів, потреби аудиторії, пошук нових тем і форматів для висвітлення затяжної теми) 
 • Робота з джерелами інформації (в тому числі - достовірні наукові ресурси, робота з базами даних, медичними дослідженнями, спеціалізовані інтерв’ю)
 • Найкращі та найгірші практики візуалізацій історій про пандемію та її наслідки на цифрових платформах
 • Робота з потерпілими, пацієнтами, медичними працівниками
 • Вивчення нових онлайн-інструментів і платформ
 • Рекомендації з пошуку достовірної інформації та виявленню фейкових новин
 • Етика і стандарти роботи з тематикою коронавірусу
 • Фізична та емоційна безпека для журналістів: як вберегти себе
 • Висвітлення економічних і політичних аспектів кризи

В рамках програми передбачено міні-гранти на створення матеріалів.

Керівниця Хабу - Ніна Кур’ята, українська журналістка, медіатренерка і медіаконсультантка. Протягом 16-ти років працювала на редакторських позиціях в українських і зарубіжних друкованих та інтернет-виданнях, а також на радіо. Протягом 8-ми років (2011 - 2019) очолювала BBC News Україна. Магістр журналістики, кандидат біологічних наук (мікробіологія). Тренерка з нових медіа, конвергенції, розвитку регіональних ЗМІ, висвітленню COVID-19 в медіа та комунікації науки. Авторка курсу “Наукова журналістика” в Києво-Могилянській академії. 

Координатор Хабу - Еміне Зіятдінова, менеджерка проектів, фотожурналістка і медіаконсультантка. Має 7 років досвіду роботи в медіа в якості фотожурналістки, продюсерки і фоторедакторки, а також 3 роки досвіду роботи в проектному менеджменті. Після переїзду у Великобританію у 2017 році працювала координатором програм в Євразійському регіоні в Rory Peck Trust, а також медіаконсультанткою в Фонді Thomson Reuters. Має магістерські дипломи з соціології Львівського національного університету імені Івана Франка і з візуальних комунікації Університету Огайо.

Навчальний курс розрахований на журналістів з досвідом роботи від 2-х років. Дати програми з 7 липня по 25 вересня 2020.

Максимальна кількість учасників програми — 20 людей. Участь у програмі безкоштовна. Учасники зобов’язані 12 тижнів відвідувати заняття.

Кандидати мають відповідати таким вимогам:

 • бути громадянами та проживати в одній з таких країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна;
 • працювати журналістом у штаті або співпрацювати як фрілансер з місцевими ЗМІ у відповідних країнах;
 • мати більше двох років професійного досвіду в журналістиці і мати хороший рівень розмовної та письмової російської мови для участі в програмі. Основною мовою програми є російська, в поодиноких випадках допомога наставників і координаторів може бути надана англійською мовою; самі публікації матеріалів можуть бути мовою видань, в яких працюють відібрані учасники;
 • бути готовими взяти на себе зобов’язання брати участь в програмі в повному обсязі протягом всіх 12-ти тижнів;
 • протягом 12-тижневої програми створити до трьох журналістських матеріалів;
 • бути прихильником безпристрасної, точної та незалежної журналістики.

Для подання заявки необхідні такі документи:

 • 2 приклади робіт з даної теми (максимальний розмір файлу - 5 МБ) - бажано російською або англійською мовою.Журналісти телебачення і радіо можуть надіслати свої сценарії та коротке резюме;
 • для штатних журналістів - лист підтримки від редакції в довільній формі (максимальний розмір файлу - 5 МБ) російською або англійською мовою, де роботодавець або медіа з яким ви співпрацюєте підтверджує, що ваша участь у програмі узгоджена та тематики запропонованих матеріалів цікаві для публікації у вашому ЗМІ;
 • біографія до 250 слів з описом вашої кар’єри;
 • мотиваційний лист обсягом від 250 до 500 слів з описом чинників, які впливають на вашу роботу журналіста та того, як ви сподіваєтеся застосувати нові знання і навички, отримані від участі в цій програмі.

Дедлайн подання заявок - 26 червня 2020 року включно. Успішні кандидати будуть повідомлені електронною поштою 1 липня 2020 року. Фонд Thomson Reuters не коментує результати відбору.

Навчальний курс провадиться за підтримки Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії.

У разі виникнення труднощів з поданням заявки, звернутися можна на адресу TRFMedia@thomsonreuters.com з темою “EAP Crisis Hub Program”.

Зареєструватися можна тут.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!
Хочете дізнаватися першими про нові дослідження інституту масової інформації? Підпишіться на розсилку!
Дякуємо за підписку!