ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 25 жовтня - прийом заявок на гранти для проведення антикорупційних розслідувань від WikiInvestigation

29.07.2019, 11:38
Фото - wikiinvestigation.org

Проект “Підтримка запобігання корупції та проведення розслідувань шляхом залучення громадськості на місцевому рівні WikiInvestigation оголошує другу хвилю конкурсу на проведення антикорупційних розслідувань. Заяви на грант приймаються з 1 серпня по 25 жовтня 2019 року.

Головна мета конкурсу:

Провести розслідування корупційних правопорушень через платформу краудсорсингових розслідувань WikiInvestigation.

Автор розслідування повинен не просто описати корупційну схему, але й довести її за допомогою зібраних документів та допомоги крауду — громадських детективів, які отримуватимуть завдання для виконання від професіонала через платформу. На основі розслідування автор повинен написати заяву про вчинення правопорушення до відповідних антикорупційних органів.

У результаті другої хвилі конкурсу 25 авторів фахово проведених розслідувань отримають міні-гранти в еквіваленті суми до 500 євро.

Вимоги до розслідування, автор якого претендуватиме на найвищий розмір гранту:

 • всеукраїнський масштаб;
 • системна корупція або корупційний злочин із сумою збитку, що перевищує 1 000 000 грн;
 • юридична кваліфікація відповідно до корупційних статей ККУ;
 • докази й доведення (документи, фотографії, посилання на відкриті ресурси (реєстри, бази даних, веб сайти, соціальні мережі  тощо);
 • проведення розслідування через платформу та за участі громадськості із зазначенням усіх, хто брав участь у розслідуванні;
 • заява про злочин або повідомлення про правопорушення пов’язане з корупцією за результатами розслідування;
 • поширення інформації щодо проведення розслідування або із закликом до виконання окремих завдань у соціальних мережах;
 • обсяг тексту розслідування не повинен перевищувати 6 тисяч знаків та містити посилання на першоджерела інформації, що були використані при підготовці публікації.

Умови отримання гранту:

 1. Всі апліканти мають бути зареєстровані на платформі WikiInvestigation.org.
 2. Апліканти мають взяти участь в одному із семінарів від проекту WikiInvestigation, що відбудеться в Києві. Транспортні витрати та проживання аплікантам не відшкодовуються (для зручності аплікантів буде проведено кілька семінарів у різні дати 25 вересня, 3 жовтня, 10 жовтня на 17:00).
 3. Перед заповненням заявки апліканти повинні опублікувати підозру про можливий корупційний злочин на платформі WikiInvestigation.org (посилання на підозру має бути в заявці на грант);
 4. До кожної підозри апліканти мають сформулювати два питання або завдання, до виконання яких потрібно буде залучити крауд (посилання на питання/завдання мають бути в заявці на грант);
 5. Також кожен аплікант повинен зробити пост у себе на facebook-сторінці з посиланням на підозру на платформі та закликом до спільного проведення розслідування з тим, щоб залучити до проведення розслідування якомога більше крауду (посилання на пост у facebook має бути в заявці на грант).

Етапи виплати та розмір гранту:

Перша фіксована сума у розмірі в еквіваленті 200 євро виплачується за результатами розгляду заявки на грант.

Заявку на грант можна заповнити тут.

Решта суми гранту - в еквіваленті 300 євро - виплачується за результатами проведення розслідування згідно із затвердженими вимогами та після публікації розслідування на платформі. 

Текст розслідування, що претендує на грант, має з’явитися на платформі краудсорсингових розслідувань не пізніше 1 січня 2020 року. 

Розмір другої частини гранту може коливатися та визначатиметься Комітетом центральних координаторів WikiInvestigation та залученими експертами для кожного апліканта окремо, у відповідності до виконаних автором вимог до розслідування.   

WikiInvestigation - це проект, створений для того, щоб об’єднати зусилля громадськості та протидіяти корупції шляхом спільного виявлення та розслідування корупційних схем. 

Проект реалізується у п’яти пілотних містах: Харків, Одеса, Дніпро, Чернівці та Житомир і розслідує корупцію у таких сферах: освіта, медицина, екологія та природні ресурси, соціальна сфера та кримінальна юстиція.

З усіх уточнюючих питань звертатися за електронною адресою [email protected]

Усі роз’яснення стосовно заповнення заявки, роботи платформи, залучення крауду тощо можна буде отримати під час організаційних семінарів у вересні-жовтні.

Проект реалізує Фонд Інновацій та Розвитку (IDF) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Liked the article?
Help us be even more cool!