ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 20 грудня – подання заявок на конкурс мінігрантів на розслідування про переслідування громадянського суспільства

11.12.2023, 11:34

Громадська організація ZMINA оголошує конкурс публікацій у жанрі журналістського розслідування на тему переслідування представників громадянського суспільства в Україні, включно з правозахисниками, активістами, журналістами та блогерами. 

До участі запрошуються журналісти та медіа, які працюють у регіонах України. 

Для кожної публікації передбачено фінансування в сумі 10 тис. гривень (5 тис. грн за результатом ухвалення заявки і 5 тис. грн після публікації матеріалу). Всього планується відібрати та підтримати 25 заявок. 

Матеріали мають фокусуватися на розслідуванні випадків переслідування активних громадян, які перебувають під тиском або переслідуваннями через свою громадську, правозахисну або журналістську діяльність, наприклад через протидію корупції, незаконним забудовам, екологічній небезпеці, захист прав уразливих категорій тощо. Також підтримка може надаватися журналістським розслідуванням щодо переслідування активних громадян з боку російських окупаційних сил у контексті збройної агресії Росії проти України.

Публікації, зокрема, мають аргументовано викривати дотичних до тиску суб’єктів, сприяти ефективному розслідуванню тиску чи переслідувань у правоохоронних органах та притягненню винних до відповідальності. 

Підтримані в межах цього конкурсу розслідування мають відповідати професійним стандартам журналістики, не порушувати законодавства, зокрема враховувати право на відповідь сторони, щодо якої звучатимуть звинувачення та критика. Крім того, матеріали не мають містити мови ворожнечі та дискримінаційних тверджень. 

Для участі в конкурсі заявок на проведення журналістських розслідувань потрібно заповнити форму

Дедлайн подання заявок – 20 грудня 2023 року, відбір і повідомлення переможцям – до 2 січня 2024 року.

Матеріали мають бути опубліковані протягом першої половини 2024 року. Передбачається републікація матеріалів на сайті zmina.info. Заявники можуть отримати допомогу з допублікаційною юридичною експертизою матеріалів. 

З додатковими запитаннями чи уточненнями звертатися до головної редакторки онлайн-видання ZMINA Ольги Падірякової [email protected].

Підтримка для проведення розслідувань надається в межах проєкту “Підтримка активних громадян під тиском в Україні” за сприяння Делегації  Європейського  Союзу  в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!