ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 17 вересня — реєстрація на практичний інтенсив "Розслідуй як OCCRP: стеж за грошима і викривай воєнні злочини"

05.09.2023, 12:42

Міжнародна мережа журналістів-розслідувачів OCCRP та “Слідство.Інфо” оголошують набір у школу журналістських розслідувань “Розслідуй як OCCRP: стеж за грошима та викривай воєнні злочини”. 

Про це повідомляється на сайті “Слідства.Інфо”.

Приймання заявок триває до 17 вересня включно - тут.

Школа — це практичний інтенсив для новачків з журналістських розслідувань воєнних злочинів та зловживань на відбудові. 

Група учасниць/-ків (30 осіб) формується на конкурсній основі. Конкурсна комісія може запросити окремих кандидаток/-ів на коротке онлайн-інтерв’ю, щоб краще оцінити  анкету-заявку.

Результат відбору буде оголошено до 20 вересня включно. Організатори залишають за собою право повідомити результат лише відібраним учасникам/учасницям та не пояснювати причин такого рішення.

Школа складається з кількох етапів:

1) П’ятиденний тренінг, під час якого 30 учасниць/-ків навчаться основам розслідувальної журналістики: напрацюванню гіпотез, стандартам  та етиці, правовим основам та мінімізації ризиків у роботі, інтерв`юванню фігурантів та героїв матеріалів, OSINT, пошуку та перевірці інформації у державних реєстрах, базах даних, агрегаторах та сервісах, аналізу фінансової звітності, а також сторітелінґу. 

Тренерами і тренерками Школи є: виконавча директорка “Слідства.Інфо” та регіональна редакторка OCCRP Анна Бабінець, юристки “Інституту розвитку регіональної преси” Людмила Панкратова та Оксана Максименюк, керівниця відділу розслідувань воєнних злочинів The Kyiv Independent Євгенія Моторевська, журналісти-розслідувачі програми “Схеми: корупція в деталях” Максим Савчук та Георгій Шабаєв, OSINT-розслідувач “Телебачення Торонто” Анатолій Остапенко, членкиня правління “Центру протидії корупції” Антоніна Волкотруб, співзасновник та редактор “Наших грошей” Юрій Ніколов, журналістка-розслідувачка “Слідства.Інфо” Яніна Корнієнко та шеф-редакторка редакції розслідувань “Суспільного” Інна Білецька.

Дата: 27 вересня — 1 жовтня 2023 року. Локація: Київ, Україна. 

Участь у тренінгу безкоштовна. Проживання у Києві та компенсацію транспортних витрат для учасниць/-ків з інших міст забезпечують організатори. Під час тренінгу також передбачено харчування.

2) Оплачуване стажування 10 відібраних учасниць/-ків у редакціях для створення журналістських розслідувань. Тривалість стажування визначається індивідуально та триває від 3-х до 8-ми місяців.

Відібрані учасниці/-ки упродовж всього стажування отримуватимуть щомісячні стипендії від OCCRP у розмірі $800.

Вибір редакції стажування залежить від тем журналістських розслідувань, запропонованих під час пітчингу (1 жовтня 2023 року), і відповідної домовленості учасниць/-ків з представницями/-ками медіа.

3) Серія тренінгів та воркшопів від редакторів і репортерів OCCRP, які відбуватимуться щомісяця для всіх учасниць/-ків Школи.

4) Спеціалізовані онлайн-тренінги, воркшопи та індивідуальні консультації за запитом учасниць/-ків Школи. Щомісяця учасниці/-ки заповнюватимуть опитувальник, у якому можуть оформити запит на тренінг чи індивідуальну консультацію. 

З питаннями звертатися до менеджерки “Слідства.Інфо” Марини Логачової: [email protected] або +38(067) 777-14-48.

Liked the article?
Help us be even more cool!