До 15 січня - реєстрація на “Конкурс проєктів USAID-Internews з медіаграмотності”
“Медійна програма в Україні” (МПУ), що виконується неурядовою організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує українські медіаорганізації, незалежні медіа та організації громадянського суспільства до подання проєктних пропозицій на конкурс з медіаграмотності.
Internews підтримуватиме проєкти, які сприятимуть досягненню мети “Медійної програми в Україні” щодо збільшення громадського попиту на якісну інформацію.
Цей грантовий конкурс є цілеспрямованим, але гнучким механізмом, який надає можливість розробляти креативні, інноваційні загальноукраїнські та регіональні короткострокові проекти. Ці ініціативи можуть підвищити рівень медіаграмотності в навчальній, позанавчальній та неформальної освіті, особливо для найбільш марґіналізованих груп. Грантоотримувачі повинні продемонструвати наміри щодо залучення жінок і груп меншин до ініціатив. Відбір проєктів ґрунтуватиметься на здатності заявників досягти результатів, які демонструють вплив.
Середня сума наданих грантів становитиме близько $25 000 для проєктів тривалістю до шести місяців, але більші пропозиції розглядатимуться, якщо концепції, бюджети та часові рамки будуть добре обґрунтовані.
Запропоновані проєкти можуть включати (але не обмежуватися) таку діяльність:
- концепції, які спеціально націлені на користувачів Telegram, щоб розвивати їхні навички фільтрації дезіфнормаційних наративів на платформі;
- ідеї щодо популяризації медіаграмотності та формування стійкості до дезінформації в школах і університетах із залученням вчителів і викладачів університетів, а також студентів;
- створення освітнього або розважального контенту, відеокампаній за участю відомих впливових осіб; або інтерактивні вистави та ігри, спрямовані на покращення критичного мислення конкретної цільової аудиторії, якою можуть бути різні демографічні категорії споживачів медіа, або журналісти, або представники інших професій тощо, і стимулювання попиту на кращу журналістику з боку широкої громадськості;
- проведення кампаній медіаграмотності, що залучають різні аудиторії та заохочують споживачів розвивати свої навички оцінювання достовірності джерел інформації та фактів;
- організація різноманітних форм діяльності з медіаграмотності та критичного мислення, досліджуючи їхню ефективність, щоб допомогти українцям захистити себе від дезінформації;
- підтримка заходів у громадських місцях, бібліотеках, кафе чи інших місцях, які залучають дорослих до проблеми виявлення маніпуляцій у медіа;
- проведення цільового моніторингу медіа для оцінки якості та неупередженості висвітлення, а також прихованих спроб маніпулювання громадською думкою. Проведення роз’яснювальної діяльності щодо популяризації результатів моніторингу медіа, у тому числі через наявні ресурси.
Проєктні пропозиції разом з бюджетом мають бути надіслані англійською та українською мовами двома окремими файлами на електронну адресу UA-MPU@internews.org не пізніше 15 січня 2023 року. У темі листа вказати: “Конкурс проєктів USAID-Internews з медіаграмотності”.
Help us be even more cool!