ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 10 січня триває прийом заявок на участь у Програмі малих грантів

15.12.2017, 11:03
Фото - framestr.com

Міжнародна організація “Internews” та ГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади оголошують набір на VIII хвилю Програми малих грантів на створення медіа-матеріалів про людей, на яких вплинув конфлікт на сході України, повідомляє Media Sapiens.

Окрему квоту грантів передбачено для журналістів, які працюють з форматом “360 відео”. Також організатори заохочують до подачі тих, кого не було відібрано у минулих хвилях або хто досі не подавався на Програму. Пріоритет буде надаватися цього разу саме таким медіа.

Головні факти про програму:

 • Відбір проходить на конкурсній основі. Аплікант (ЗМІ чи журналіст) надсилає онлайн-форму заявки з описом ідей, формату, героїв для матеріалу, а також зазначаючи бюджет та період виконання роботи.
 • Проект триває два роки та фінансується Урядом Канади. Гранти надаються для створення журналістських матеріалів, які стосуються соціального виміру конфлікту в Україні.
 • Сума гранту за проект (серія матеріалів) може становити до $1000 за умови виконання усіх описаних у заявці умов.
 • Одна хвиля проекту триває 1,5 місяці. За цей час мають бути вироблені та опубліковані всі матеріали від ЗМІ-аплікантів, які пройдуть відбір. Один журналіст або ЗМІ може подати до відбору до 5-ти матеріалів.
 • Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти) за критеріями, вказаними нижче.

Подати заявку можуть зареєстровані ЗМІ (ТБ, радіо, друковані газети, медіа-платформи) або онлайн-ресурси, блогери, незалежні журналісти з усіх областей України. Одні з головних критеріїв відбору – це наявність медіа-майданчика, який має сталу аудиторію та чітка заявка з описом майбутніх матеріалів. Учасники попередніх хвиль можуть подаватись на гранти повторно.

У рамках VIII хвилі особлива увага буде надана щонайменше шістьом мультимедійним проектам, які в тому числі нададуть ідеї використання 360 відео як інструменту журналістики толерантності в Україні. Тематика цих матеріалів має стосуватися формування толерантного ставлення до сторін, що постраждали внаслідок конфлікту з фокусом на вимушено переміщених осіб (зйомки гуртожитків, модульних містечок, на блокпостах, на пунктах соціальної допомоги тощо). Перевагу матимуть мультимедійні проекти 360 (відео + лонгрід).  

Приклад використання технології 360 відео – репортаж видання Bild із Широкіного.

Детальний опис тем, які будуть висвітлені заявниками:

 • Життя ветеранів АТО та їхніх родин після повернення додому;
 • Історії від першої особи: життя і особливості побуту до і після того початку конфлікту;
 • Шляхи і способи реінтеграції внутрішньо переміщених осіб та ветеранів у життя громад;
 • Проблема пошкодження інфраструктури під час конфлікту на Сході та впливу на життя цивільних осіб;
 • Економіко-соціальні і житлово-комунальні проблеми, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи;
 • Специфічні проблеми жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків, які виникають через конфлікт;
 • Вплив конфлікту на навкошлишнє середовище (стан заповідників, проблема замінування, особливість функціонування промисловості під час конфлікту).

Для участі у відборі необхідно заповнити онлайн-анкету та детально у ній описати ідеї майбутніх матеріалів. Перед поданням заявки радимо ознайомитися з цими рекомендаціями.

Останній термін заповнення і надсилання онлайн-анкети: 10 січня, 18:00. Результати попереднього відбору будуть повідомлені після 13 січня 2018 р.

Умовою отримання гранту є гарантія розміщення виробленого матеріалу в ефірі / на шпальтах. У випадку, якщо на грант подається не ЗМІ, а незалежний журналіст, він має надати письмову згоду головного редактора на публікацію виготовленого матеріалу. Цей документ ми попросимо надати у разі, якщо ви отримаєте підтвердження про участь.

Додаткову інформацію можна отримати у координатора програми: Юлія Бабко, e-mail:  [email protected], (063) 710 13 96.

Liked the article?
Help us be even more cool!