ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

7 лютого – публічна дискусія "Експерти в медіа та професійні стандарти журналістики: кого запрошувати і як титрувати?"

30.01.2018, 14:15

7 лютого у Києві Незалежна медійна рада запрошує представників медійної спільноти до публічної дискусії “Експерти в медіа та професійні стандарти журналістики: кого запрошувати і як титрувати?”, повідомляє “Детектор медіа”.

Протягом довгого часу в ефірах телеканалів, особливо в новинних передачах, можна зустріти коментарі неназваних “експертів з технологій”, “представників провідних банків”, а також “юристів міжнародних компаній”. Водночас глядачеві не надається інформація, завдяки якій він/вона здатен/-на перевірити професійну компетентність того чи іншого експерта чи гостя – тривалий час індустрія розглядає таке титрування як рекламу.

Протягом заходу планується обговорити такі питання:

  • Кого можна назвати експертом і як віднайти кваліфіковану людину для надання коментаря?
  • Зазначення місця роботи експерта чи гостя: реклама чи ні?
  • Як залучення експертів має співвідноситися з професійними стандартами журналістики?

За наслідками обговорення Незалежна медійна рада планує видати рекомендації щодо принципів запрошення гостей та титрування експертів під час трансляції інформаційно-аналітичних передач.

Захід триватиме з 15:30 до 17:30 в готелі “Україна” (вул. Інститутська, 4, зала “Маріїнська”). Початок реєстрації та вітальна кава – о 15:00. Реєстрація учасників є обов’язковою (mediacouncil.ukraine@gmail.com). Кількість місць обмежена.

Нагадаємо, Незалежна медійна рада була заснована наприкінці 2015 року провідними медійними громадськими організаціями України (Детектор медіа, Інститут масової інформації, Інтерньюз-Україна, Фундація “Суспільність”, Центр демократії та верховенства права). Незалежна медійна рада функціонує як постійний громадський моніторинговий та консультативний орган, що розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.

Учасниками заходу будуть голова Незалежної медійної ради Наталія Лигачова (Детектор медіа), секретар Незалежної медійної ради Ігор Розкладай (Центр демократії та верховенства права), член Незалежної медійної ради, юрист Інституту масової інформації Роман Головенко та інші. До обговорення запрошені представники медіа, а також регуляторних органів у сфері телебачення та радіомовлення.

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!