29 вересня 2025 року в Укрінформі відбудеться презентація дослідження Центру прав людини ZMINA щодо формування національної політики вшанування пам’яті російсько-української війни. Про це повідомляється на Facebook-сторінці заходу.

Як зазначили організатори, збройна агресія РФ, яка триває з 2014 року, спричинила значні негативні наслідки для держави та її громадян. З 2016 року експерти правозахисних організацій спільно з представниками державних органів працюють над впровадженням підходів перехідного правосуддя в Україні. У цьому контексті особливо важливим є формування цілісної державної політики меморіалізації, що узгоджує практики вшанування учасників та подій війни з іншими компонентами перехідного правосуддя.

Колаж Центру прав людини ZMINA

Під час заходу буде представлено Зелену та Білу книги з меморіалізації, які охоплюють:

  • ключові знахідки, прогалини та роль меморіальних заходів у процесах забезпечення справедливості;
  • результати національних опитувань щодо суспільного та військового сприйняття теми меморіалізації;
  • основні рекомендації щодо підходів та інструментів ушанування пам’яті осіб і подій війни.

Зі вступним словом до учасників звернеться директор програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов.

Спікери/ки:

  • Максим Єлігулашвілі, експерт коаліції “Україна. П’ята ранку”;
  • Дар’я Свиридова, партнерка АО “Azones”;
  • представниця Меморіалу (узг.).

Модераторка – адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу.