27 листопада – експертна дискусія від ЦГС, як висвітлювати обміни полоненими та повернення цивільних
27 листопада в Києві відбудеться правозахисний клуб “Між етикою та ексклюзивом: як висвітлювати обміни полоненими та повернення цивільних?”, який організовує Центр громадянських свобод.
Інститут масової інформації (ІМІ) є інформаційним партнером заходу.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну відбулося 58 обмінів військовополоненими, і, за інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, додому з неволі повернулося 3767 українців. Також, за даними ІМІ, щонайменше 30 цивільних українських медійників нині в російській неволі та два журналісти, які вступили до лав ЗСУ після початку повномасштабного вторгнення.
Мета клубу – обговорити, як медійники та правозахисники можуть висвітлювати питання обмінів та підтримувати звільнених у їхньому поверненні до суспільства.
Питання до обговорення:
- Як говорити про обміни та повернення з неволі наших людей, аби про них чув світ?
- Як тримати у фокусі тему обмінів і повернення на національному та міжнародному рівнях, враховуючи наднасиченість інформаційного поля? І як протидіяти російській пропаганді в цій темі?
- Як спілкуватися з тими, хто пережив російську неволю? Повернені, але не забуті: чому медійникам варто розповідати історії звільнених, а правозахисникам – допомагати їм у цьому? І головне – як не зашкодити?
Захід розпочнеться о 16:00 і триватиме до 18:00.
Формат: офлайн у Києві (адреса буде надіслана зареєстрованим учасникам) та онлайн (лінк надішлють зареєстрованим учасникам).
Модераторка клубу: Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод.
До участі в заході запрошуються правозахисники, медійники та комунікаційники, які працюють з профільною темою. Захід відбудеться в закритому форматі: без трансляції, але з публікацією дискурсивного протоколу.
Реєстрація за посиланням.
Help us be even more cool!