ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

20 червня – показ документального фільму про підрив Каховської ГЕС "Велика вода"

18.06.2024, 17:28

20 червня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться показ документального фільму “Велика вода”, який до річниці підриву Каховської ГЕС створили Анна Цигима та Ганна Мамонова з Лабораторії журналістики суспільного інтересу (The Reckoning project), що документують воєнні злочини.

Про це йдеться на сайті Музею Майдану.

Як зазначають організатори показу, знищення ГЕС розслідує найбільша слідча група в Україні. Щоб довести злочин росіян проти довкілля, працівники державної екологічної служби щодня беруть зразки ґрунту й води. 

У показі фільму візьмуть участь:

  • героїні фільму Валентина Нашко та Вікторія Лошкарьова, які працюють у Державній екологічній інспекції Південного округу в Херсоні;
  • прокурор Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Владислав Ігнатенко, який збирав проби ґрунту в Херсоні після затоплення та розслідує екологічні наслідки катастрофи;
  • авторки фільму Анна Цигима та Ганна Мамонова з Лабораторії журналістики суспільного інтересу (The Reckoning project), які документують воєнні злочини.

Після перегляду фільму відбудеться дискусія. Його герої розкажуть, як улітку 2023 року стежили, щоб у затоплених регіонах не почався спалах інфекційних хвороб, як протягом року збирали докази злочинів проти навколишнього середовища під час війни та що слідству вдалося встановити.

Модеруватиме захід співробітниця Національного музею Революції Гідності, громадська активістка, волонтерка Юлія Пішта.

Коли: 20 червня, 18:00–19:30.

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Liked the article?
Help us be even more cool!