ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

15 липня – дискусія "Тема колабораціонізму: як журналістам писати про це, не порушуючи права людини"

10.07.2024, 14:36

15 липня, із 16:00 до 18:00, відбудеться закрита дискусія “Тема колабораціонізму: як журналістам писати про це, не порушуючи права людини”, яку проведе Центр прав людини ZMINA.

Також під час заходу представлять результати моніторингу від платформи Semantrum щодо наративів про колабораціонізм, які присутні в медіа та повідомленнях від держорганів.

Тема колабораціонізму чутлива та доволі складна для висвітлення в журналістських матеріалах, але водночас коректне подання цієї теми є дуже необхідним в умовах великої війни. На думку правозахисників, українські медіа не досить приділяють увагу судовим процесам у справах про співпрацю з ворогом, хоча суди над тими, кого підозрюють у колабораціонізмі, дуже цікавлять суспільство. Як один з наслідків, часто інформація про такі суди передруковується переважно з офіційних джерел держорганів та не перевіряється журналістами. Через це, зокрема, людину можуть назвати колаборантом ще до рішення суду, що є порушенням презумпції невинуватості. 

Чому присутність журналістів та коректне висвітлення судових процесів над тими, хто підозрюється в колабораціонізмі, є важливими? На що варто звернути увагу журналістам під час підготовки матеріалів про колабораціонізм, розкажуть експерти:

  • Олексій Арунян, журналіст видання “Ґрати”;
  • Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації та членкиня Комісії з журналістської етики;
  • Вероніка Волковинська, керівниця департаменту по роботі з клієнтами Semantrum, AI-платформи медіааналітики та репутаційного менеджменту.

Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA

Для участі в дискусії потрібно зареєструватися до 12 липня (включно) – тут.

Кількість місць для фізичної участі обмежена, також передбачена участь онлайн через Zoom. Місце проведення заходу чи лінк на участь онлайн буде повідомлено на електронну пошту учасників після реєстрації.

Контактна особа: Ірина Іванченко, 0997725667, [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!