ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

12 червня - прес-конференція про шведську модель боротьби з проституцією в Україні

05.06.2019, 12:33

12 червня о 14:30 в прес-центрі інформаційної агенції Укрінформ (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція Посла Королівства Швеції з особливих доручень у сфері боротьби з торгівлею людьми  Пер-Андерса Сунессона та Посла Швеції в Україні Мартіна Хаґстрьома.

Прес-конференція “Досвід Швеції з питань протидії торгівлі людьми та сексуальній експлуатації” за участі народної депутатки Ірини Суслової, голови підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Модеруватиме розмову Микола Білоус, заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, уповноважений з гендерних питань в межах Комітету.

Учасники проінформують ЗМІ та громадськість про результати зустрічі з українськими політиками, управлінцями, представниками громадського сектору щодо можливості впровадження в Україні так званої шведської моделі боротьби з проституцією.

Нагадаємо, що її суть полягає в криміналізації діяльності сутенерів та споживачів проституції з одночасним скасуванням кримінальної та адміністративної відповідальності самих проституйованих осіб. Це кардинально зміщує фокус уваги держави й суспільства на покупців, що уможливлює дієве скорочення попиту, який і створює підґрунтя для сексуальної експлуатації жінок, дівчат і хлопчиків з вразливих категорій населення.  Європарламент рекомендує шведську модель як концепцію боротьби із сексуальною експлуатацією, проституцією та торгівлею людьми.

Оціночні дані щодо кількості жінок в проституції в Україні збирають лише ВІЛ-сервісні організації і за їх даними за 2016 рік, їх приблизно 80 тисяч. Реальна ситуація із кількістю жінок і дітей в проституції в Україні не відома. Немає даних про кількість дівчат, хлопців і жінок, задіяних у секс задля виживання у сірій зоні та в районі бойових дій. Невідома також кількість українських громадянок, залучених у проституцію і сексуальне/репродуктивне рабство поза межами України.

Україна сьогодні є територією походження, транзиту та призначення для торгівлі людьми, дорослими і дітьми, в тому числі з метою сексуальної експлуатації. Вона має в світі сумнівну репутацію одного з центрів секс-туризму та дитячої порнографії, а точні обсяги ринку комерційної сексуальної експлуатації не підлягають обліку та обчисленню.  

Контакти для акредитації: Вікторія Брус, (044)2343552, secretar@utrpi.org.ua.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!