ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Каски для медійників. Як правильно носити захисний шолом

22.11.2021, 15:36

Захисний шолом – один з найважливіших елементів засобів індивідуального захисту для медійників, які працюють у небезпечних зонах. Насамперед каски призначені для захисту верхньої частини голови від пошкоджень та уражень осколками.

Сучасні моделі захищають голову з боків, у передній та задній частині. Але лише за умови, що каска правильно одягнена, регулярно оглядається та доглядається, вона може ефективно захищати. 

Найперше радимо прочитати інструкцію із застосування до шолома, який збираєтеся використовувати. Інструкція містить інформацію про те, як правильно носити шолом, а також про можливі ризики та обмеження, пов'язані з його використанням. 

Увага! Будь-яке неправильне використання шолома може бути небезпечним. 

Захисну каску треба носити так, щоб вона закривала передню, задню та бічні частини голови. Вона має закривати лоб, але не заважати. Відрегулюйте підвісну систему для каски максимально зручно та щільно, але щоб не тиснула. Переконайтеся, що ремінь на підборідді затягнутий не надто сильно і не надто вільно. Він має забезпечувати надійну фіксацію, а каска комфортно сидіти. 

! Не використовуйте захисний шолом, якщо не можете налаштувати його за розміром голови, в такому разі виберіть інший розмір або модель.

  • Не носіть каску розстібнутою, задом наперед, високо на маківці. Якщо у вас довге волосся, то його потрібно зібрати перед вдяганням каски.
  • Не використовуйте шолом для активностей, для яких він не призначений. Наявність шолома значно знижує можливість травми голови, але він не забезпечує повного захисту від усіх можливих ударів. Крім того, постійне носіння каски може позначитися на вашому здоров'ї. 
  • Під час кожного удару каска трішки деформується, щоб поглинути удар. Тому вона не має зазнавати постійних впливів, на які не розрахована, не має використовуватися не за призначенням.
  • Перед використанням перевірте стан оболонки та підкладки шолома на пошкодження та деформації із зовнішнього та внутрішнього боку. Наявність наклейок чи захисного чохла на касці може перешкодити помітити тріщини та пошкодження.
  • Переконайтеся, що підвісна система / система регулювання та пряжка ременя працюють коректно. Під час використання необхідно постійно стежити за станом виробу та його компонентів. 
  • Поводьтесь із шоломом дбайливо, уникайте зайвих навантажень. Не треба сидіти на касці, занадто сильно затискати її під час пакування речей, кидати, стукати, бити об гострі предмети.
  • Захисний шолом не має зазнавати впливу температур, вищих за 50°С (наприклад, не треба залишати його всередині машини під прямими сонячними променями). Також є обмеження мінімальної температури для використання каски –30°С.
  • Не фарбуйте шолом, не застосовуйте розчинники чи клей. Певні хімікати, особливо розчинники, можуть його пошкодити.

Важливо! Каска має бути утилізована після завершення терміну експлуатації, а також якщо вона зазнала сильних пошкоджень або є сумніви щодо її надійності.

Нагадуємо, що в ІМІ можна отримати в безкоштовну оренду засоби захисту: бронежилети зовнішнього носіння Plastoon H Level 2, тип В, клас захисту 6; шоломи балістичні ТОР (каски);  індивідуальні аптечки, укомплектовані за стандартами НАТО. А також можна отримати помаранчеві жилети з написом “ПРЕСА”. 

Купівля засобів захисту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проєкту “Мобілізація зусиль для вирішення викликів у медіасфері України”. Матеріал відбиває позицію авторів і необов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

Матеріал від Jmama

Liked the article?
Help us be even more cool!