IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

У справі Коцаби вже третій суддя взяв самовідвід

Фото – Галицький кореспондент

Сьогодні, 12 жовтня, голова суддівської колегії Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів, яка розглядає справу блогера Руслана Коцаби, оголосила про самовідвід, повідомляє Курс.

Як пише видання, причина самовідводу у тому, що влітку 2014 року Надія Стефанів давала дозволи правоохоронцям на негласні слідчі дії щодо Коцаби. Це може бути підставою для сумнівів в об’єктивності розгляду справи.

Представники прокуратури підтримали самовідвід Стефанів.

“Сам Руслан Коцаба зазначив, що взагалі вважає перегляд його справи заполітизованим, і знову взявся до звичних промов про “громадянську війну”. Але Надія Стефанів його спіч припинила”, – пише видання.

Після цього Коцаба і його захисниця Тетяна Монтян теж заявили, що підтримують самовідвід судді.

Колегія суддів самовідвід задовольнила, справу направили на повторний автоматизований розподіл.

Як нагадує видання, 15 вересня на попередньому засіданні голова колегії суддів Богдан Кукурудз взяв самовідвід, бо особисто знає Коцабу і їздив із ним на рибалку.  Перед Кукурудзом самовідвід взяв суддя Богдан Гриновецький.

Як повідомляв ІМІ, 1 червня 2017 року Вищий спеціалізований суд задовольнив скаргу прокуратури та скасував виправдувальне рішення стосовно блогера Руслана Коцаби.

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд засудив блогера Руслана Коцабу до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Суд визнав Коцабу винним у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 статті 114-1 (“Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань”) КК України. Водночас суд визнав Коцабу невинуватим у пред’явленому за ч. 1 статті 111 (“Державна зрада”) ККУ обвинуваченні та виправдав його за цією статтею за відсутністю складу злочину.

14 липня 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківській області зняв обвинувачення у перешкоджанні діяльності Збройних сил України з блогера Руслана Коцаби, його звільнили з-під варти у залі суду.

Обвинувачення просило дати Руслану Коцабі 13 років ув’язнення з конфіскацією майна. Сторона захисту просила суд виправдати блогера і звільнити його. Руслан Коцаба вважає, що його справа фальсифікована.

7 лютого 2015 року СБУ затримала Руслана Коцабу в його квартирі після майже шестигодинного обшуку. Йому інкримінували ч. 1 статті 111 (“Державна зрада”) та ч. 1 статті 114-1 (“Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань”) КК України.

17 січня 2015 року Руслан Коцаба записав відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан. Так, Коцаба на відео заявив, що він краще відсидить у в’язниці, ніж буде мобілізований на схід країни.

Незалежна медіа-профспілка України висловила думку, що попри всю неоднозначність діяльності Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем сумління й закликала його звільнити.

16 липня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що не виключає можливості, що справа Руслана Коцаби може отримати продовження у суді вищої інстанції.

Ще Новини