ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Херсоні оператора ТРК “Україна” не пропускали на територію водоканалу

08.06.2017, 14:31

Сьогодні, 8 червня, у Херсоні оператора ТРК “Україна” Олега Слободяна, який разом з депутаткою міської ради Оленою Мазур намагався потрапити на територію комунального підприємства “Херсонський водоканал”, спробували не пустити представники служби безпеки підприємства. Про це оператор розповів представнику ІМІ у Херсонській області.

Як розповів Слободян, Олена Мазур хотіла разом з мешканцями будинку, яким за борги відімкнули каналізацію, з’ясувати у керівництва водоканалу ситуацію.

“Ми сиділи на лавочці біля адмінбудівлі водоканалу, коли до нас підійшла охорона і почала розпитувати, хто ми і що тут робимо. Камера лежала поруч зі мною і не знімала. Ми повідомили, що прийшли до керівництва, але нам сказали, що сьогодні неприйомний день, директора і його зама немає”, - розповів Олег Слободян та додав, що охорона при цьому поводила себе грубо.

Після цього депутатка Олена Мазур та оператор Олег Слободян спробували увійти у адмінбудівлю, але посилаючись на те, що сьогодні неприйомний день, їх спробували не пропустити.

“Я розумію, що таке перешкоджання журналістській діяльності, тому поводився так, як вимагають інструкції. Нікому ми не заважали і не грубили, тільки повідомляли, що водоканал - режимний об’єкт і тут діють певні правила”, - прокоментував представнику ІМІ інцидент начальник служби безпеки КП Володимир Савицький.

Після цього Олена Мазур викликала поліцію і написала заяву про перешкоджання депутатській діяльності. Оператор заяву не писав. У результаті оператор, депутат і мешканці будинку, де відімкнули каналізацію, потрапили на прийом до першого заступника директора водоканалу.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний нагадує, що немає законодавчого визначення такого поняття, як “режимний об'єкт”.

“Можуть бути об'єкти, що мають забезпечення охороною (державною, наприклад). Якщо на території закладу не встановлено охоронно-пропускний режим тощо, то посилання на “режимність” такого об'єкту є абсурдним. У чинному законодавстві України немає такого терміну, як “режимний об'єкт”. Може бути тільки у обмежених об'єктів встановлений режим охорони/забезпечення безпеки, що застосовується з залученням державної охорони наприклад (суди, будівлі прокуратури, адміністрація президента). Може бути приватна охорона об'єкта. Можуть мати спецохорону об'єкти підприємств з підвищеною небезпекою, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (для прикладу, ті ж сховища нафти тощо)”, - прокоментував він.

Liked the article?
Help us be even more cool!