ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет свободи слова зареєстрував проект змін до закону про реформування друкованих ЗМІ

09.06.2017, 10:32

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики 8 червня зареєстрували проект закону №6560 “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, повідомляє “Детектор медіа”.

Авторами законопроекту є Вікторія Сюмар, Ольга Червакова, Олександр Сочка, Богдан Онуфрик, Григорій Шверк, Владислав Севрюков, Олена Кондратюк, Олександр Опанасенко та Федір Бендюженко (всі - члени Комітету свободи слова).

У законопроекті, зокрема, передбачається внесення змін до низки статей, а саме щодо виділу редакцій з засобів масової інформації (оскільки деякі редакції діють як структурні підрозділи). Їх відповідно не можна реорганізувати чи змінити склад їх засновників. Натомість виділ передбачає створення окремої юридичної особи у тому числі на підставі рішення суду.

Зміни стосуються й надання можливості розпочати реформування тим редакціям, які не встигли це зробити у 2016 році; також, з огляду на судову практику,  потреби чітко визначити підсудність таких справ; забезпечення здійснення ефективного моніторингу процесу реформування; визначення строку для укладення угоди про зміну складу засновників друкованого ЗМІ (без такої угоди неможливо завершити процес реформування); врахування різноманіття організаційно-правових форм редакцій та необхідних способів припинення редакції. Чинний закон не надає трудовому колективу  інструментів впливу на засновника у випадку його бездіяльності. Зміни дозволять у судовому порядку досягати необхідного результату.

7 червня на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики голова Вікторія Сюмар повідомила про те, що робоча група при Комітеті напрацювала текст проекту закону, і запропонувала колегам його підписати, щоб якнайшвидше зареєструвати. За її словами, щоб не гальмувати реформу, цей проект можна рекомендувати відразу ухвалити за основу і в цілому.

Нагадаємо, 24 травня відбулися комітетські слухання “Реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації, досвід, перешкоди, рішення”

З 244 учасників першого етапу роздержавлення ЗМІ перереєструвалися 37 видань, із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості.

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України №917-VIII “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

До кінця 2018 року в Україні триватиме роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності Закону та другий - протягом наступних двох років.

Liked the article?
Help us be even more cool!