IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

Журналістська МММ-піраміда

Cхоже, що в Україні створюється журналістська “піраміда”. МММ-медіа. Деяке інформ.агенство “Журналісти проти корупції” абсолютно відкрито торгує посвідченнями журналістів. Я наткнулась на цю красу на Форумі оргрозвитку громадянського суспільства, де листівки лежали пачками серед роздаткових матеріалів.
Отже, щоб стати журналістом і отримати корочку офіційно зареєстрованого ЗМІ, громадянину потрібно разово сплатити 500 грн вступного внеску, а потім щомісяця по 100 грн (або за рік 1200 грн). При цьому можна не займатися жодною журн.діяльністю, не мати освіти, нічого. Якщо при цьому ви ще й бажаєте ДІЙСНО працювати “журналістами” – для вас є бонус! Напишіть раз на місяць на сайт проекту яке-небудь щопопало, і можете не платити 100 грн щомісячного внеску.
За суму у 500 грн вступного внеску +1200 грн на рік ви отримаєте “візитки журналіста, імунітет журналіста, фірмовий бланк журналіста для запитів, допомогу в оформленні договору на зброю, наліпку ПРЕСА на лобове скло автомобіля” і т.п.
Контора також збирає паспортні дані громадян і заявляє, що ставить собі за стратегічну мету створити “найбільшу журналістську організацію України”.
Шановні колеги медіа-експерти, як вам ситуація?
На мою думку, це підриває існуючий зараз підхід, коли доказ правопорушення, скоєного по “журн.статті”, базується на наявності у потерпілого посвідчення журн. організації або офіційно зареєстрованого ЗМІ. Треба міняти підходи, причому комплексно в законодавстві, і прив’язувати захист не до посвідчення, а до факту журн.діяльності. Можливо, варто глянути на практику ЄСПЛ. Як варіант – виходити на британську модель, коли разом збираються індустрія, медіа-організації, великі ЗМІ, домовляються між собою і запускають Єдине посвідчення, яке щороку підтверджується. Але все одно паралельно будуть виникати такі “Рога і копита” – в сучасному світі сенс посвідчення тупо нівелюється.
Також у них там на ФБ уже чувачки з посвідченнями наакредитувалися в ВР, отримують зброю і т.п. Нагадаю, що в 2019 у нас будуть парламентські і президентські вибори, і не виключаю, що на виборчих дільницях ми побачимо всіляку тітушню “Проти Корупції” з офіційними корочками, візитівками і пристроями для відстрілу гумових куль. Національна поліція України і юристи, це ж шахрайство? чи ні?

Ще Блоги