HOTLINE
On call 24 hours
Leave your data
and we'll get in touch with you
Thank you for your appeal

Or contact us:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Donate ІМІFile a complaint

Звільнена журналістка позивається до «Аргументів і фактів»

12.10.2011, 04:24
Журналіст Марина Бердичевська звернулась до Дніпровського районного суду Києва з проханням визнати її звільнення з посади кореспондента тижневика «Аргументи і факти в Україні» незаконним. Про це вона повідомила у коментарі «Телекритиці».

За її словами, на початку квітня її викликав до себе головний редактор «АіФ» Андрій Овчаренко і попросив написати заяву на звільнення за власним бажанням. 

«Справа у тому, що в "Українській медіакорпорації" (видавець газети, який, у свою чергу, входить до "Українського медіахолдингу" - ТК) ніколи не було профспілки. Я неодноразово наголошувала на необхідності її створення. Тому у мене є підозра, що саме через це мене і намагались звільнити. Штат у нас маленький, тому редактор викликав мене і розказав, що зараз виходить з декретної відпустки Нестерова (інший журналіст "АіФ" - ТК). Я йому зазначила, що мене не брали на її місце, і єдиний можливий варіант мене звільнити  - це внаслідок скорочення. У той же день він приносить мені попередження про скорочення штату і наказ про звільнення внаслідок скорочення, яке обмежилось тільки мною», - розказала Марина Бердичевська.

Вона вважає, що її права були порушені, адже про скорочення штату має бути повідомлена уся редакція: «Хоча б за два місяці. Крім того, має бути проведений порівняльний аналіз кваліфікацій усіх кореспондентів. Також при скороченні штату мають дивитись на сімейний стан. У мене, за законом, три утриманця: син трьох років (наразі йому вже чотири - ТК), мати-пенсіонер та батько-інвалід. За сімейним кодексом, вони на моєму утриманні». При цьому вона наголошує, що жодної іншої роботи після наказу про скорочення їй не було запропоновано.

У своїй позовній заяві Марина Бердичевська просить суд  скасувати наказ про звільнення, поновити на роботі та стягнути середній заробіток час вимушеного прогулу з 06.06.2011 до поновлення на роботі. Перше засідання суду відбулось 11 жовтня, однак розгляд справи було перенесено на 1 листопада.

 
Liked the article? Help us be even more cool!
Want to learn first about the new research of the Institute of Mass Media? Subscribe to the newsletter!
Thank you for subscribing!