HOTLINE(050) 447-70-63
We are available 24/7
Leave your contact details
and we contact you
Thank you for reaching out

Or contact us:

[email protected]

(050) 447-70-63

File a complaint

У Сімферополі заборонили виставку «Під PRESSом»

21.09.2011, 03:33
У Сімферополі заборонили демонструвати фотовиставку «Під PRESSом», ініційовану журналістським рухом «Стоп цензурі!», повідомляє громадська організація «Новий громадянин».

 Виставка була відкрита 18 вересня в арт-кафе Marmelad (вул. Пушкіна, 8/5), а вже наступного дня адміністрація закладу без пояснень зняла фото та не дозволила їх розвішувати знову. Відбулося це попри попередню домовленість приймати виставку впродовж всього тижня. 23 вересня планувалося провести дискусію «Цензура в Україні: методи ефективної протидії» (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації»).

Як повідомили керівники закладу, вони «були змушені зупинити виставку», але причини своїх дій озвучувати відмовились.

На думку місцевих журналістів, виставку було припинено під тиском влади, зазначається у повідомленні «Нового громадянина». Зокрема, у Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму висловлюють сумніви стосовно того, що власники арт-кафе прийняли це рішення самостійно.

На думку представників Комітету, це особливо дивно виглядає на тлі нещодавніх заяв Президента та прем'єра нашої країни під час 8-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) про те, що в Україні ніщо не загрожує свободі слова.

Зараз розглядається варіант перенесення виставки до іншого місця.

Виставка вже експонувалася в 11 містах України: Києві, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Житомирі, Львові, Ужгороді, Прилуках.

Ідея фотопроекту виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників.

Учасники проекту «Під PRESSом»: Сергій Андрушко, Юлія Банкова, Леся Ганжа, Ілона Довгань, Вахтанг Кіпіані, Андрій Куликов, Наталія Лігачова, Сергій Лещенко, Юрій Луканов, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, Мирослав Откович, Осман Пашаєв, Віталій Портников, Віталій Сич, Роман Скрипін, Ольга Сніцарчук, Єгор Соболєв, Наталка Соколенко, Святослав Цеголко, Артем Шевченко.

 

Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!».

Організатор виставки у Сімферополі - ВМГО «Демократичний Альянс».

Як вдалося дізнатися ІМІ, наразі організатори виставки знаходяться на зустрічі з Міністром культури Криму Альною Плакідою.
 
 
Liked the article?
Help us be even more cool!