HOTLINE(050) 447-70-63
We are available 24/7
Leave your contact details
and we contact you
Thank you for reaching out

Or contact us:

[email protected]

(050) 447-70-63

File a complaint

Фотограф подав в суд на газету "Україна молода"

07.11.2011, 04:58
Фотограф Максим Дондюк подав позов до газети «Україна молода» через публікацію його фото з порушенням авторських прав і вимагає 9,6 тис. грн компенсації. Цю інформацію пан Дондюк підтвердив «Телекритиці».

Перше засідання суду у справі відбулося 2 листопада. Представники відповідача на нього не з'явилися. Наступне призначене на 19 грудня.

За словами адвоката Максима Дондюка, причиною позову стала публікація на першій шпальті газети «Україна молода» світлини з репортажу з військово-патріотичного молодіжного табору «Січ» у Криму. На фото зображені хлопчики в камуфляжній формі навприсядки. Знімок зроблений у впізнаваному «похмурому» стилі Максима Дондюка. Фото було опубліковане без зазначення автора, а крім того його супроводжував журналістський текст про «Січ».

Весь фоторепортаж із «Січі» був оприлюднений Максимом Дондюком на професійному сайті фотографів, на всіх знімках був зазначений копірайт і ім'я автора. За словами адвоката, одноразову ліцензію на публікацію придбало видання Weekly.ua, і публікація у Weekly.ua є свідченням авторства Максима Дондюка.

Фотограф зі своїм адвокатом зверталися до газети в досудовому порядку та пропонували відшкодувати 5 тис. грн за порушення авторського права. Однак відповіді не отримали, тому звернулися до суду. У ньому заявили мінімальну претензію - 10 мінімальних зарплат, що на момент подання позову становило 9,6 тис. грн (закон дозволяє вимагати відшкодування в розмірі від 10 до 50 мінімальних зарплат).

Максим Дондюк каже, що подав до суду, тому що в Україні вважається нормою красти зображення і текст, публікувати їх у друкованих і інтернет-виданнях, не питаючи дозволу автора і не виплачуючи гонорар. «Я не хочу, щоб під мої фото писали текст, який не правдивий, як роблять деякі, і тим паче не хочу, щоб мої фото просто крали», - наголошує фотограф.

«Коли я телефонував до газети, мене з'єднали з журналістом, він відповів, що, мовляв, він просто перепостив у газету те, що було в когось у ЖЖ, і не бачить тут нічого страшного, і чому він взагалі мав зі мною зв'язуватися. Прізвища журналіста я не знаю, у газеті був псевдонім», - каже Максим Дондюк.

 


Liked the article?
Help us be even more cool!
Do you want to be first to learn about the new research of the Institute of Mass Information? Subscribe to the newsletter!
Thank you for suscribing!