IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

1

23

0

3

Сайт “Миротворець” виклав контакти журналістів, які отримали “акредитацію” “ДНР”

На сайті Центру дослідження ознак злочину проти національної безпеки України “Миротворець”, де збирають дані про сепаратистів, оприлюднили отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів список із понад 4 тисяч особистих даних журналістів, які отримували так звану “акредитацію” в збройному угрупованні “ДНР”. Такі дані були опубліковані 7 травня, повідомляє Радіо Свобода.

“Не знаємо, які наслідки будуть після публікації цього списку, але знаємо напевно: публікувати його необхідно, виходячи з того, що ці журналісти співпрацюють з бойовиками терористичної організації. Це суспільно значуща інформація, і ми, громадяни України, повинні її знати”, – повідомляється на сайті.

У свою чергу, журналісти висловили занепокоєння публікацією в Україні імен колег, що отримували чи були змушені отримати “акредитацію” “ДНР”.

Зокрема, керівник української служби “Голосу Америки” Мирослава Гонгадзе назвала такі дії неприпустимими й просто обурливими й заявила, що це грубе порушення норм про нерозголошення особистих даних журналістів.

За її словами, заяву з цього приводу вже готують у Комітеті захисту журналістів.

“Хто тепер із іноземних журналістів ризикне поїхати в зону бойових дій?”, – риторично запитала вона у Фейсбуці.

Журналістка Громадського ТБ Настя Станко зазначила, що сайт опублікував телефони, адреси “найкращих журналістів з усього світу всіх найрейтинговіших медіа, котрі були в різні часи акредитовані в “ДНР”.

“Антон Геращенко (народний депутат – ред.) каже, що от журналісти ж публікують якусь суспільно-важливу інформацію. Ну і от сайт “Миротворець опублікував”. Особисті дані журналістів, котрі, ризикуючи життям, намагались розповісти, що відбувалось по той бік, і тепер деяким з них вже дзвонять різні “милі” люди і шлють прокльони – це так патріотично, так суспільно важливо, – написала вона у Фейсбуці.

“Там є адреси тих, хто розповідав про батальйон “Восток”, з кого він складається, про боїнг, про злочини проти людяності Мотороли. Там є ті, хто сиділи в підвалах, кого катували, але давайте запишемо їх всіх до “сєпарів”. Я от дуже переживаю за всіх нас, за те, що ми, ніби маючи світлу мету влаштувати пекло російським пропагандистам, робимо якісь неадекватні речі і все під соусом “патріотизму”, – додала вона.

 

Фото – administr-law.org.ua

Ще Новини