IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

На громадське обговорення винесено законопроект про зміни у реформуванні друкованих ЗМІ

Держкомтелерадіо виніс на громадське обговорення проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” щодо удосконалення механізму реформування друкованих ЗМІ. Про це повідомляється на сайті комітету.

Як зазначають в комітеті, цей законопроект вони розробили з метою удосконалити ті законодавчі норми, які є суперечливими або через які виникають певні труднощі на шляху реформування.

Результати моніторингу Держкомтелерадіо процесу реформування свідчать про те, що засновники державних і комунальних видань ігнорують вимогу Закону, якою передбачається у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції ухвалити рішення про реформування. “Вже практикою стали звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу, незаконне відчуження майна редакцій, скорочення штату працівників редакції. Процес реформування супроводжується оскарженням в судах бездіяльності або неправомірних дій органів влади та органів самоврядування”, – повідомляє комітет.

Внесення змін, зазначають в комітеті, які вдосконалять норми Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, сприятиме створенню економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності та покращенню інформаційного забезпечення громадян України.

Робоча версія законопроекту розміщена на веб-сайті Держкомтелерадіо за посиланням.

Тож Держкомтелерадіо закликає колективи редакції та журналістів обговорити згаданий законопроект та надіслати свої пропозиції до нього на електронну адресу tarasenko@comin.gov.ua.

Як повідомляв ІМІ, НСЖУ заявила, що з 244 учасників першого етапу роздержавлення ЗМІ перереєструвалися 37 видань, із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості.

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України №917-VIII “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Протягом наступних трьох років в Україні триватиме роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності Закону та другий – протягом наступних двох років.

Реформа, яка є одним із зобов’язань України перед Радою Європи, зачепить близько 550 видань.

Ще Новини