ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Заборона в’їзду австрійському журналісту є наслідком зневажливого ставлення – МЗС

13.03.2019, 14:47

Заборона в’їзду в Україну для австрійського журналіста Крістіана Вершютца не пов’язана із цензурою, а є наслідком його зневажливого ставлення до українського законодавства.

Про це 13 березня на брифінгу повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко, повідомляє “Європейська правда”.

“Перш за все йдеться про те, що австрійський журналіст порушив українське законодавство, в’їхавши на окуповану територію України в незаконний спосіб. На підставі цього СБУ винесла рішення про заборону йому в’їзду в Україну терміном на один рік”, – наголосила речниця.

“Інший аспект – наявність оперативної інформації про нібито підготовку провокації щодо зазначеного журналіста. І такий крок, за даними СБУ, мав убезпечити пана Вершютца від можливих ризиків”, – додала вона.

Зеленко підкреслила, що Україна не вважає ситуацію довкола журналіста серйозним викликом для двосторонніх відносин з Австрією, і закликає Відень знизити градус напруги.

“Наголошу: це рішення не має жодного відношення ані до питання цензури, ані до питання наступу на свободу слова. Це виключно наслідок зневажливого ставлення до законодавства України. Ми закликаємо австрійську сторону знизити градус риторики і сподіваємося на подальший плідний діалог”, – зазначила Зеленко.

Як повідомляв ІМІ, 9 березня СБУ заборонила австрійському журналісту Крістіану Вершютцу в’їжджати до України протягом року та пояснила, що це зроблено для його безпеки.

Посол України в Австрії Олександр Щерба заявив, що справа керівника київського бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіана Вершютца не стосується проблем свободи слова.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!