IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

18

1

7

За півроку ГПУ зареєструвала 113 кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів

За перше півріччя 2016 року Генеральна прокуратура зареєструвала 113 кримінальних правопорушень вчинених стосовно журналістів. Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит ІМІ.

Зокрема, за статтею 171 Кримінального кодексу України “Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності” зареєстровано 84 кримінальних правопорушення. З них у 19 кримінальних правопорушеннях провадження закриті. У 65 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі, з них у 2 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру.

За статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” органи прокуратури зареєстрували за півроку 28 кримінальних правопорушень, з них у 3 правопорушеннях провадження закриті. У 25 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі, з них у 3 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру, у 2 правопорушеннях кримінальні провадження направлені до суду з обвинувальним актом.

Крім того, було зареєстровано 1 кримінальне правопорушення за статтею 347-1 “Умисне знищення або пошкодження майна журналіста”. Це провадження проводиться надалі.

Як повідомляв ІМІ, Генеральна прокуратура повідомила, що станом на 28 квітня поточного року правоохоронці зареєстрували 64 факти порушень прав журналістів в Україні, 11 з яких не підтвердились.

За перше півріччя 2016 року експерти ІМІ зафіксували загалом 129 випадків порушень свободи слова, порівняно до 143 випадків за аналогічний період 2015 року.

Фото з umannews.in.ua

Ще Новини