ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Європарламент у резолюції висловив занепокоєння щодо доступу до телефону Седлецької

13.12.2018, 10:27
Фото - Reuters

Європейський парламент висловив занепокоєння щодо рішення українського суду, яким дозволено доступ до телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань “Схеми” Наталки Седлецької. Про це йдеться в ухваленій 12 грудня резолюції “Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”, повідомляє Радіо Свобода.

“Європейський парламент висловлює своє занепокоєння з приводу нещодавнього рішення українського суду, яке дозволило доступ до даних мобільного зв’язку журналіста Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE/RL)”, – йдеться в документі.

Європейські депутати також нагадали, що засадничим принципом свободи засобів масової інформації є захист джерел.

“Ми підкреслюємо, що свобода ЗМІ й захист журналістських джерел мають засадниче значення, особливо в боротьбі з корупцією”, – наголосили члени Європарламенту у своїй резолюції.

Європейський парламент 11–12 грудня підбивав підсумки і дав свою оцінку реформам, які були здійснені в Україні з моменту, коли два роки тому набрала чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, у жовтні ЄСПЛ безстроково заборонив слідчим отримувати дані з телефону Наталки Седлецької. Це рішення ЄСПЛ означало, що слідчі ГПУ не мають права реалізовувати доступ до будь-яких даних із телефону журналістки, допоки не отримають від ЄСПЛ іншого повідомлення.

Таке рішення в ЄСПЛ винесли невдовзі після того, як захист журналістки подав до суду повний текст скарги і звернення про продовження обмежувальних заходів. Перші тимчасові обмежувальні заходи у скарзі журналістки були винесені судом 18 вересня та діяли один місяць.

У зверненні Наталка Седлецька просила суд зупинити збір Генеральною прокуратурою України обмеженого переліку інформації з її телефону протягом 17 місяців. Дозвіл на збір цієї інформації слідству видав Апеляційний суд Києва 18 вересня 2018 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!