ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

В Україні розробляють онлайн-додаток для захисту активістів

28.05.2019, 15:27
Фото - ksza.ks.ua

В Україні стартує всеукраїнський проект “Посилення системи захисту активістів”, у межах якого Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ) спільно з мережею колективної безпеки “ЗахисТИ” розроблять інтерактивний механізм захисту прав активістів.

Про це повідомляється на сайті Асоціації УМДПЛ.

У межах проекту буде розроблено низку digital-інструментів, які потенційно допомагатимуть громадським активістам у питаннях безпеки:

  1. Онлайн-додаток “Гаряча кнопка”, який може терміново надіслати геолокацію, коротко повідомити про місце перебування активіста на обрані номери телефону і викликати поліцію та швидку допомогу.
  2. Чат-бот, що надаватиме короткі відповіді, як діяти в типових ситуаціях, небезпечних для життя та здоров’я.
  3. Онлайн-курс з основними порадами щодо фізичної та цифрової безпеки, зокрема як надавати домедичну допомогу та взаємодіяти з правоохоронним органами.

Також у межах проекту планується інформувати міжнародних партнерів та представників влади про ситуацію з нападами на активістів в Україні. Для цього передбачено: 1) створення мережі регіональних моніторів, які відстежуватимуть ситуацію на місцевому рівні; 2) щомісячні моніторингові звіти та інформаційні бюлетені англійською мовою щодо стану справ із тиском на активістів тощо.

Проект передбачає просвітницьку (підсилити рівень знань правозахисників, журналістів та громадських активістів), безпекову (підвищити рівень їхньої фізичної безпеки) та інформаційну (надавати повну та актуальну інформацію про ситуацію з політичними переслідуваннями представникам влади, міжнародним місіям та міжнародним партнерам) складові. Проект триватиме шість місяців – з травня до жовтня 2019 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!