ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Криму провайдери блокують 14 українських інформаційних сайтів – дослідження

05.07.2019, 12:44
Фото – detector.media

В окупованому Криму десять інтернет-провайдерів блокують доступ до 14 українських інформаційних сайтів і двох соціальних мереж. Про це свідчать результати моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ), який було проведено в травні-червні 2019 року.

Зокрема, на кінець червня ці провайдери блокували сайти: "Цензор.нет", "След.нет", UAinfo, "5-й канал", "Фокус", "Главное", "Депо", “Українська правда”, "РБК", "Укрінформ", "Левый берег", "Главком", "Зеркало недели", "Стрічка". 

Також блокуються сайти соціальних мереж LinkedIn і Telegram, Меджлісу кримськотатарського народу, "Свідків Єгови" і "Хізб ут-Тахрір".

Доступність сайтів моніторили за допомогою мереж 10 різних провайдерів у дев'яти кримських населених пунктах: "БелНет" (Білогірськ), SevStar (Севастополь), КСТ (Сімферополь), "Мечта" (Сімферополь), "Боспортелеком" (Керч), "ЯлтаНет" (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), "Сиваш-нет" (Красноперекопськ), Orange-net (Бахчисарай), "Джанкой-онлайн" (Джанкой).

Також правозахисники повідомляють, що в дев'яти з 10 провайдерів заблоковано сайт 112-го каналу. У трьох недоступний сайт громадського об'єднання “Кримська солідарність”.

У користувачів сімферопольського провайдера “Мечта” є проблеми з доступом ще до 18 українських інформаційних ресурсів, які доступні у всіх інших перевірених провайдерів.

Як зазначили правозахисники, порівняно з попереднім моніторингом, який проводився в березні 2019 року, ситуація з доступом до сайтів істотно змінилася. Два українських сайти, які були раніше заблоковані у всіх провайдерів, після зміни доменного імені стали доступні за новими адресами. Сайти “Левый берег” і “Главное” раніше блокувала тільки частина провайдерів, тепер вони недоступні у всіх 10. Решта сайтів, які раніше блокувалися частково, тепер доступні у всіх провайдерів, крім “Мечты”. У результаті нового моніторингу було встановлено ще п'ять сайтів, доступ до яких блокують усі 10 провайдерів: це “Зеркало недели”, “Стрічка”, а також сайти Меджлісу кримськотатарського народу, "Свідків Єгови" і "Хізб ут-Тахрір". Доступ до них не досліджувався під час попередніх моніторингів.

Водночас всього кілька сайтів заблоковано з посиланням на вимоги Роскомнагляду. Переважно із сайтами не встановлюється з'єднання або на екрані з'являється напис “Помилка 403”. Провайдери блокують навіть ті сайти, які не внесено до реєстру заборонених у Росії. Підстав для обмеження доступу до таких ресурсів немає навіть у законодавстві РФ.

“Унаслідок таких дій російської влади жителі Криму позбавлені доступу до інформації великих незалежних українських медіа, релігійних організацій та сайту органу самоврядування кримськотатарського народу, які вільно діють на решті території України. Водночас у підконтрольному Кремлю медіапросторі Криму розпалюється ненависть або формується негативне ставлення до українців, мусульман, кримських татар та інших груп. Ці дії є серйозним обмеженням свободи слова та порушують ряд міжнародних норм, які забороняють розпалювання ненависті і зобов'язують держави не допускати надмірного втручання у вільне поширення інформації”, – зазначили правозахисники.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!