ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Комітеті свободи слова пропонують посилити захист джерел інформації журналістів

07.09.2018, 14:03

Народна депутатка України, голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що Україна має переймати досвід Європи в питаннях щодо захисту прав журналістів. Про це вона сказала 7 вересня на прес-конференції в Києві, повідомляє “Детектор медіа”.

“Очевидно, тут нам треба посилювати позиції. Ми дискутували на майданчиках Ради Європи, чи це позиції щодо законодавства, чи це позиції щодо практики. Очевидно, і там, і там треба вносити зміни”, – зазначила вона.

Вона нагадала про ухвалу Печерського суду щодо доступу ГПУ до телефонних даних журналістки програми “Схеми” Наталі Седлецької.

“Остання історія з програмою "Схеми". Я би сказала, що тут нам треба посилювати захист джерел і вчитися європейському досвіду. Це шлях, який треба починати станом на зараз для того, щоб таких інцидентів не виникало і журналісти зі своїми джерелами почувалися більш захищеними”, – сказала голова комітету.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

5 вересня журналістка “Нового времени” Христина Бердинських повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.

У Генпрокуратурі заявили, що дані з телефону журналісток необхідні слідству для розслідування за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!