IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

У Чехії діяв центр російських кібератак – ЗМІ

Чеське видання Respekt опублікувало власне розслідування про виявлення і діяльність на території країни великого російського центру кібератак. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на Respekt.

За даними видання, для цього російські спецслужби створили і використовували дві комп’ютерні фірми в Празі. Формально ці приватні компанії продавали комп’ютерне устаткування і програмне забезпечення, однак їхні співробітники також готували хакерські атаки, використовуючи свої комп’ютери.

Частину техніки для цих фірм привозили з Росії автомобілями посольства з дипломатичними номерами.

Таємна російська мережа кіберзлочинців складалася як із чехів, так і з росіян, які отримали місцеве громадянство. Також група могла співпрацювати з кількома аналогічними російськими осередками, що діють в інших країнах.

Чеським силам безпеки вдалося розкрити її діяльність ще на початку 2018 року. Під час операції було затримано декількох осіб, зокрема російських громадян. Підсумки і деталі цієї операції досі не розголошували.

Як нагадує  видання, служба інформації і безпеки Чехії в підсумковій доповіді за 2017 рік звинуватила ФСБ і ГРУ Росії в кібератаках. Однією з цілей атаки було МЗС Чехії, другою – Міністерство оборони країни.

Ще Новини