IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

2

18

1

7

У 2016 році ГПУ передала до суду 12 справ щодо порушень прав журналістів

У 2016 році до суду були скеровані 12 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних відносно журналістів. Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на запит ІМІ щодо надання інформації про кількість кримінальних проваджень за статтями, якими передбачено склади злочинів, що стосуються журналістів та здійснення ними їх законної професійної діяльності, та результати їх розслідування.

Зокрема, до суду скеровано шість кримінальних проваджень за статтею 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та шість проваджень за статтею 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України.

Загалом минулого року, за даними Генпрокуратури, були зареєстровані 222 кримінальних правопорушення вчинених відносно журналістів.

Зокрема, за статтею 171 Кримінального кодексу України “Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності” зареєстровано 176 кримінальних правопорушень. З них у 74 кримінальних правопорушеннях провадження закриті. У 102 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі, з них у 12 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру.

За статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” органи прокуратури зареєстрували за рік 41 кримінальне правопорушення, з них у 6 правопорушеннях провадження закриті. У 35 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі. У 7 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру, у 6 правопорушеннях кримінальні провадження направлені до суду.

Крім того, було зареєстровано 4 кримінальних правопорушення за статтею 347-1 “Умисне знищення або пошкодження майна журналіста”. Ці провадження проводяться надалі.

Також було зареєстровано 1 кримінальне правопорушення за статтею 348-1 “Посягання на життя журналіста”. У цьому кримінальному правопорушенні провадження закрите.

Загалом минулого року від кримінальних правопорушень потерпіли 234 працівника засобів масової інформації. З них – 170 журналістів та 22 керівників ЗМІ.

Як повідомляв ІМІ, у 2015 році було передано до суду 11 кримінальних проваджень за 171 статтею ККУ.

Ще Новини