IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

29

89

2

31

Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl

Суддя Шевченківського районного суду м. Києва зобов’язала слідчого ГУ СБУ протягом двох місяців закінчити досудове розслідування кримінального провадження, до якого залучено компанію YouControl, повідомляє “Економічна правда” з посиланням на прес-службу Youcontrol.

“Встановити слідчому ГУ СБУ строк на проведення процесуальних дій, необхідних для закінчення досудового розслідування, який не може перевищувати двох місяців”, ‒ таке рішення винесла суддя Шевченківського районного суду м. Києва Марина Антонюк за результатами розгляду справи.

Нагадаємо, з часу реєстрації кримінального провадження минуло майже 2 роки.

Оголошену в кінці грудня минулого року підозру засновнику компанії Сергію Мільману ГПУ закрила ще у лютому.

Жодній особі підозра щодо злочинів, розслідуваних в межах цього провадження, не оголошена. При цьому стороною слідства не повертається майно компанії та її працівників, вилучене під час обшуків у березні 2017 року, йдеться в заяві прес-служби.

YouControl — аналітична система, що з 50 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами.

Як повідомляв ІМІ, 23 березня 2017 року співробітники СБУ провели обшуки у квартирі комерційного директора Олени Лапи, а потім у генерального директора YouControl Сергія Мільмана.

Юрист YouControl Даніель Глоба зазначив, що причиною обшуків у квартирі комерційного директора і гендиректора онлайн-сервісу YouControl стало рішення Шевченківського суду через “незаконне використання доступу до відкритих державних реєстрів”.

“Ця заява сама по собі зовсім парадоксальна, оскільки законом передбачена вільна можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання і поширення даних. Це пряма норма закону і не знати цього – правовий нігілізм. Зараз співробітники СБУ хочуть провести обшук і виявити всі носії інформації, на яких нібито містяться дані”, – прокоментував юрист.

СБУ заявила, що викрила київську комерційну структуру на незаконному зборі та продажі інформації, яка має обмежений доступ та є власністю держави. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 (“Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації”) Кримінального кодексу України.

24 березня 2017 року комерційний директор ТОВ “Ю-Контрол” Олена Лапа заявила, що власники інформаційного сервісу YouControl вважають, що обшуки офісу компанії Службою безпеки України є замовленням конкурентів.

 

Ще Новини