IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

3

33

1

9

Сергія Шаповала били електрошокером і різали долоні

Під час утримання кореспондента ВолиньPost Сергія Шаповала у заручниках його били електрошокером, порізали долоні і примушували писати про мирних жителів з «Народного ополчення». Також його змушували говорити на камеру наперед заготовлені тексти про те, що сепаратисти – це мирні жителі і у них немає зброї. Про це “Сегодня” повідомила його сестра Катерина Шаповал.

Як розповіла Катерина Шаповал, 26 квітня бійці «Народного ополчення» захопили Сергія в полон, весь цей час вони тримали його на восьмому поверсі ОДА Донецької області. І, хоча у сепаратистів було багато заручників, Шаповала вони тримали в «камері-одиночці» – окремій кімнаті, з матрацом на голій підлозі і відром замість туалету. Годували раз на добу, але в останні два дні не давали ні їсти, ні пити.

“Сергій поїхав на Схід готувати репортажі про сепаратистів, хотів записатися в «Народне ополчення», але його схопили, довго катували і навіть могли вбити. До нього часто приходили якісь журналісти, і, після допитів, змушували говорити на камеру наперед заготовлені тексти про те, що сепаратисти – це мирні жителі і у них немає зброї. Відеролики випускали на телеканалах «Народне ополчення Донбасу і «Анна-ньюс» з російського ТБ. Як він зізнався мені особисто, його били електрошокером, порізали долоні і примушували писати про мирних жителів з «Народного ополчення». Готові репортажі Сергій відправляв у волинську редакцію”, – розповіла Катерина Шаповал.

Крім цього, сепаратисти відібрали у Сергія всі особисті речі, одяг, а замість цього одягли на нього футболку з символікою «народного ополчення».

Нагадаємо, журналіст ВолиньPost Сергій Шаповал 18 травня зумів визволитися з полону донецьких сепаратистів: наразі він – у Києві.

26 квітня у Слов'янську зник журналіст «ВолиньPost» Сергій Шаповал. З тих пір він кілька разів виходив на зв'язок на короткий час з невідомих номерів та повідомляв, що перебуває у Слов’янську, втім з невідомих причин не може звідти виїхати. Редакція "ВолиньPost" вважає, що журналіста утримують у Слов’янську силою. Шаповал висвітлював ситуацію у Харкові, а після цього повідомив друзям, що вирушив до Слов`янська.

27 квітня рідні та колеги Сергія Шаповала в Києві та Луцьку звернулися із заявами до міліції про зникнення журналіста.

27 квітня Сергій Шаповал вийшов на зв'язок зі своєю сестрою, журналісткою Катериною Шаповал. Журналіст телефонував з невідомого номера і повідомив, що знаходиться наразі у Слов'янську та добровільно перебуває у сепаратистів. Катерина Шаповал і дружина журналіста Наталка Пахайчук впевнені, що його утримують силою.

За фактом зникнення журналіста УМВС України у Волинській області розпочало кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

Припускається, що Сергія Шаповала можуть утримувати в полоні за статтю про свавілля у Слов'янську.

Після цього журналіст виходив кілька разів на зв'язок з рідними.

Згодом Катерина Шаповал з власних неофіційних джерел дізналася, а також це встановила міліція, що Сергій Шаповал перебуває в підвалі СБУ у Слов'янську, куди його примусово вивезли 30 квітня з Донецька, де його утримували до цього, хоча він говорив одразу, що перебуває у Слов'янську.

4 травня Сергій Шаповал повідомив рідним, що зможе виїхати з Донбасу тільки після 11 травня, на яке сепаратисти призначили псевдореферендум.

Ще Новини