ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

СБУ повідомила, що попередила кібератаку на популярні українські ЗМІ

29.03.2019, 16:46

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ попередив спробу хакерського угруповання, підконтрольного російським спецслужбам, провести підготовчий етап кібератаки, зорієнтованої на популярні ЗМІ та телекомунікаційні об’єкти України. Про це повідомляється на сайті СБУ.

За інформацією спецслужби, виконавці упродовж кількох попередніх місяців створювали розгалужену інтернет-інфраструктуру, що налічує кілька десятків доменів, які за своєю назвою співпадають або схожі на офіційні домени популярних українських електронних засобів масової інформації, операторів зв’язку та великих телекомунікаційних компаній.

“Новостворені доменні імена вперше зафіксовані на потужностях дата-центрів декількох російських інтернет-провайдерів, а облікові записи, використані для їх реєстрації, раніше застосовувалися для кібератак на державний сектор упродовж минулого року. Зокрема, за їх допомогою створено низку командно-контрольних серверів для управління вірусними атаками відомого хакерського угруповання РФ.

Задум кібератаки цілком ймовірно полягав у створенні максимального суспільного резонансу і негативного інформаційного впливу напередодні проведення виборів Президента України”, – повідомляє СБУ.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ поінформував усіх, проти кого потенційно було спрямовано кібератаку, для гарантування можливості завчасного реагування в разі спроб реальних атак.

“Для збереження іміджу цих ЗМІ та організацій СБУ не публікує повний перелік доменів виявленої кримінальної інфраструктури”, – зазначила спецслужба.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!