IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

3

33

1

9

“Репортери без кордонів” засуджують створення Міністерства інформації в Україні

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" виступає категорично проти створення в Україні "Міністерства Інформації". Про це йдеться у заяві організації, опублікованій на її сайті. Очікується, що парламент схвалить нову структуру найближчим часом, без проведення жодних консультацій із громадським суспільством.

Верховна Рада України планує затвердити у вівторок, 2 грудня 2014, склад нового уряду. Тим не менше, серед запропонованих міністрів є новий портфель — Міністерство інформації. У заяві репортерів йдеться, що створення цього інституту, метою якого є начебто протидія інформаційній війни з Росією, дивує журналістів і організації, які відстоюють свободу преси.

"Надання повноважень щодо "інформаційною політики " в руки уряду буде серйозним регресом та може прокласти шлях для серйозних зловживань", — заявив Крістоф Делуар, генеральний секретар Репортерів без кордонів. "У демократичному суспільстві, регулювання засобів масової інформації є обов'язком самих ЗМІ, або, можливо, незалежного органу, але у жодному разі це не є функцією виконавчої влади. Створення Міністерства інформація є гіршою відповіддю на серйозні проблеми для української влади", — заявив Делуар.

Репортери без кордонів нагадують, що незалежність і свобода засобів масової інформації є найкращою зброєю проти пропаганди. Залучення журналістів до інформаційної війни, керованої державою, тільки підірве довіру громадян до національних засобів масової інформації. Ми закликаємо українські депутатів не підтримувати цей проект.

Ще Новини