ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Оприлюднено протокол засідання наглядової ради НСТУ з обґрунтуванням звільнення Аласанії

07.02.2019, 10:54
Фото - http://1tv.com.ua

6 лютого на сайті “UA: Суспільне мовлення” було опубліковано протокол засідання наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, в якому описані аргументи, чому 31 січня таємним голосуванням розірвали контракт із головою правління НСТУ Зурабом Аласанією, повідомляє “Детектор медіа”.

З протоколу №26 відомо, що на засіданні були присутні 14 членів наглядової ради: голова НР Тетяна Лебедєва, заступник голови Світлана Остапа, секретар НР Вадим Міський, Тарас Аврахов, Євген Глібовицький, Олексій Панич, Ігор Хохич, В’ячеслав Козак, Олександр Павліченко, Наталя Скрипка, Віктор Таран, Сергій Таран, Дарія Карякіна та Володимир Яворівський.

На засіданні були відсутні Лаврентій Малазонія та Володимир Бринзак.

Окрім членів наглядової ради, на засіданні були голова правління ПАТ “НСТУ” Зураб Аласанія, члени правління: Родіон Никоненко, Роман Вінтонів, Олександра Кольцова, Інна Гребенюк, Микола Чернотицький, заступник виконавчого директора ПАТ “НСТУ” Олександр Челак; заступник виконавчого директора – програмний директор ПАТ “НСТУ” Дар’я Юровська, директор планово-економічного департаменту Ірина Горецька, голова Ревізійної комісії ПАТ “НСТУ” Наталія Євченко, начальник служби внутрішнього аудиту ПАТ “НСТУ” Наталія Степанова, генеральний продюсер просвітницького мовлення Тетяна Кісельчук, виконавчий продюсер ТО “UA:Культура” Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер ТО суспільно-політичного мовлення Марія Фрєй, генеральний продюсер з розвитку Микола Ковальчук, виконавчий директор БФ “Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення та радіомовлення України” Анна Десятова, представниці медійних проектів Офісу Ради Європи в Україні Галина Смірнова та Тетяна Шамрай.

Згідно з протоколом: “В’ячеслав Козак запропонував проект рішення “Про дострокове припинення контракту з Головою правління ПАТ “НСТУ” Аласанією З.Г.”: “Наглядова рада ухвалює достроково припинити контракт з Головою правління ПАТ “НСТУ” Аласанією З.Г. з підстав, передбачених пунктом 7.5.2 зазначеного контракту, а саме: “Вчинення Головою правління дій, несумісних з місією, метою, принципами та завданнями Телерадіокомпанії, зазначеними в Статуті”. До таких дій наглядова рада відносить наступне:

  1. В обхід Статуту ПАТ "НСТУ", відповідно до якого "Виконавчим органом Телерадіокомпанії є правління (ст. 56), Аласанія З.Г. делегував ключові виконавчі функції так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам і директорам департаментів), фактично створивши паралельну до правління виконавчу структуру на чолі з виконавчим директором, який фактично перетворився на другу людину в компанії (з обсягом повноважень більше, ніж у членів правління). За 15 місяців (з липня 2017 р. до жовтня 2018 р.) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн грн.
  2. Під керівництвом Аласанії З.Г. компанія веде незбалансовану і суперечливу фінансову політику: одночасно оголошує режим жорсткої економії, відправляє деяких працівників у неоплачувані відпустки, при цьому проводить закупівлі, здійснює ремонти, виплачує премії тощо. Преміювання керівного складу (зокрема, членів так званого директорату) здійснюється правлінням непрозоро, без зазначення підстав та будь-яких встановлених правил. Рекомендацію Комітету Наглядової ради з призначень та винагород від 28.08.2018 щодо визначення таких підстав і встановлення правил до цього часу не було виконано.
  3. За рік керування компанією (від моменту призначення на посаду і до проведення незалежного аудиту компанією Ernst&Young) Аласанія З.Г. не спромігся впорядкувати фінансову звітність компанії, внаслідок чого незалежний аудитор відмовився надавати аудиторський висновок щодо фінансової звітності компанії.
  4. Всупереч вимогам статті 5 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" та поданій на розгляд Наглядової ради наприкінці 2017 року "Перехідній концепції розвитку національного мовлення ПАТ "НСТУ" (телевізійна складова)", Аласанія З.Г. до даного часу не організував мовлення каналу "UA:Перший", ні як "суспільно-політичного каналу" (відповідно до вимог закону), ні як каналу "інформаційного та суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва" (як зазначено у вказаній перехідній концепції). Внаслідок цього канал, зокрема, не висвітлив оперативно або не висвітлив взагалі (крім коротких згадок у новинах) такі важливі події, як національна хресна хода за єдину помісну церкву 28.07.2018 (за участі щонайменше 65 тисяч громадян), засідання Генасамблеї ООН 26.09.18 з вкрай важливих для України питань (включно з виступом Президента України), роботу ІХ Міжнародного економічного форуму "Інновацій. Інвестиції. Харківські ініціативи" (за участю глави держави).
  5. Під керівництвом Аласанії З.Г. компанія впродовж 2018 року впроваджувала хибно зрозумілий принцип "відсторонення від влади", аж до повної деполітизації новин, що прямо суперечить вимозі місії ПАТ “НСТУ” – “Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ”.

З повним текстом протоколу можна ознайомитися тут.

Як повідомляв ІМІ, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про усунення з посади голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії. Таке рішення було ухвалене більшістю голосів на черговому засіданні наглядової ради: за проголосували дев’ять присутніх членів наглядової ради, проти – три.

31 січня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини розірвання з ним контракту і не виключає, що оскаржить у суді рішення наглядової ради НСТУ щодо його звільнення.

1 лютого голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія опублікував частину проекту рішення наглядової ради НСТУ, на якому базується його усунення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!