ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Олег вважає, що не доріс до премії Сахарова, але він не правий - сестра Сенцова

12.12.2018, 16:05
Фото - ukrinform.ua

Двоюрідна сестра незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан висловлює переконання, що його нагородження премією Сахарова є інструментом, що сприятиме звільненню всіх українських політичних в'язнів Кремля.

Про це Каплан заявила 12 грудня на спільній з президентом ЄП Антоніо Таяні прес-конференції після церемонії вручення представникам Сенцова премії, повідомляє Укрінформ.

“Олег вважає, що він ще не доріс до такої нагороди. Але мені видається, що він дещо не правий. Це не лише нагорода, а й інструмент, щоб показати, що відбувається в Росії”, - сказала Каплан.

Вона висловила сподівання, що завдяки міжнародним політичним колам спільними зусиллями можна консолідувати важелі впливу, щоб змусити Кремль звільнити українських та інших політв'язнів.

“Щоб у Росії перестали витирати ноги об права людини”, - зауважила Каплан.

У свою чергу президент Європарламенту наголосив, що присудження премії ім. Сахарова Сенцову є сильним сигналом для РФ у зусиллях зі звільнення українських політичних в'язнів.

Як повідомляв ІМІ, 12 грудня сестра ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан отримала премію Європарламенту імені Андрія Сахарова “За свободу думки”, якої було удостоєно її брата.

25 жовтня український режисер Олег Сенцов, ув’язнений у Росії, став лауреатом премії Сахарова “За свободу думки” 2018 року.

Премія передбачає грошову винагороду в 50 тис. євро, її вручають за видатний внесок у захист прав людини і основних свобод.

Федеральна служба виконання покарань Росії (ФСВП) повідомила, що Сенцов може використовувати премію Європейського парламенту “За свободу думки” імені Сахарова на купівлю продуктів і предметів побуту з тюремного магазину.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!