IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Окупаційна влада Криму почала блокувати українські сайти

У окупованому Росією Криму влада почала відключати українські інформаційні сайти. Зокрема, обмежила доступ до щонайменше трьох українських інтернет-видань, повідомляє 5 канал з посилання на сторінку спільноти "Мобільна група правозахисників в АРК" у Facebook.

Так, обмеження торкнулося сайту "Цензор.Нет". Читачів цього ресурсу з окупованого Росією Криму зустрічає повідомлення: "Доступ обмежений за рішенням суду або з інших підстав, встановлених законодавством Російської Федерації".

"У Криму продовжують згортатися цивільні і політичні права. Свобода слова, вираження думок, зібрань є для кримчан тепер недозволеною розкішшю", – зазначають автори повідомлення.

Також, за деякими даними, через деяких провайдерів заблоковані сайти “Главное” і "Новий регіон".

Водночас “Новий регіон” підтвердив блокування свого сайту на території Криму.

“З деяких пір до редакції надходять сигнали від кримських читачів, які не можуть зайти на сайт. У нашої редакції вже були випадки, коли Роскомнадзор блокував окремі матеріали. Приміром, на даний момент для перегляду в Росії закрито два тексту про те, що сибіряки збираються проводити марш за федералізацію і – що логічно – матеріал про те, що Роскомнадзор заблокував ці тексти”, – повідомила редакція.

Як зазначає редакція, тепер при заході зі звичайних користувальницьких браузерів кримський читач бачить наступну картинку:

info

Нагадаємо, 1 серпня Роскомнагляд РФ вніс харківське інтернет-видання «Главное» glavnoe.ua в Єдиний реєстр сайтів, що містять інформацію, поширення якої в РФ забороняється за рішенням суду. Саме від початку серпня у Росії набули чинності поправки до закону, що прирівнює блогерів до ЗМІ, і відтепер вони нестимуть таку ж відповідальність за інформацію.

У березні поточного року після анексії Криму Росією на півострові було повністю припинено ефірне аналогове мовлення українських телеканалів, на частотах яких почалося мовлення російських телеканалів. Наприкінці червня оператори кабельного телебачення в Криму також припинили трансляцію провідних українських телеканалів.

Ще Новини