ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Німеччина заборонила Google давати підрядникам прослуховувати голосові команди користувачів

06.08.2019, 11:42

Німецький регулятор наказав компанії Google припинити ручну перевірку аудіозапитів від користувачів. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на Tech Crunch.

Минулого місяця стало відомо, що фахівці компанії прослуховують голосові команди, які користувачі віддають смарт-динаміку Google Home або додатку Google Assistant. Крім того, невелику частину (0,2% записаних команд) віддають на розшифровку експертам-лінгвістам.

Хоча, приміром, німецькомовні працівники отримали більше тисячі записів з Бельгії. Сайт VRT пише, що декого з користувачів можна було ідентифікувати. Працівники могли почути адреси людей, обговорення медичних питань тощо.

Гамбургський орган захисту даних (Hamburg DPA) вважає, що така практика порушує правила ЄС щодо захисту персональних даних (GDPR). Google заявила, що з 26 липня припинила застосовувати такі методи роботи.

“Використання систем електронних помічниківв ЄС повинно відповідати вимогам GDPR про захист даних. Щодо Google Assistant є значні сумніви такої відповідності. Використання таких систем повинно здійснюватися прозоро, щоб користувачі усвідомлено давали свою згоду на обробку їхніх даних”, - сказав уповноважений із захисту даних Гамбурга Йоганнес Каспар.

TechCrunch додає, що зараз на ринку є безліч інших систем штучного інтелекту, які постійно увімкнені. Зазвичай, вони мають спеціальне слово для того, щоб почати запис і транслювати його на хмарний сервіс. Утім часто вони можуть почати запис помилково і надіслати у мережу частини розмов.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!